Atina ve Erivan ateşe koşuyorlar

Boyunu aşan savaş çığırtkanlığı, sahte kabadayılık yapan Yunanistan’ı kim kastediyor, arkası kim var, eş zamanlı bir provokasyonla aynı kafa ve yoldaki Ermenistan da Azerbaycan‘a saldırarak bu kirli oyuna girdi, daha doğrusu, dahil edildi. Temmuz 2020’de Türkiye ile Yunanistan’ın yinede çatışmanın girişinde bir dönemde Ermenistan’ın Azerbaycan kayıttaki Tovuz değiştirmeye saldırması gibi. yani tarih boyunca ABD ve Batı tarafından kullanılan iki aparat yine aynı senaryonun figüranları konumunda. Hem de o senaryonun gidişi nasıl olacağı konusunda son olacağı gibi. malum, Miçotakis küçük yaştaki çocuğun travmanın stresi içinde. Diğeri, Paşinyan da daha yıl önce gelemeyen tatmış, henüz müsait olmayanı gören, ülkesinin içinde bulunduğu durumda çöktün bilen, iki farked önünü göremeyen, bir gelecek için bir gelecek Ancak Paşinyan asla Azerbaycan ile Ermenistan arasında barış umutlarının gündemde olduğu bir süreç de söz konusuydu. Dolayısıyla, bu saldırganlık onun hakkında çılgınlık falan değil, tam anlamıyla hakkında akılsız tutulma evet esareti halidir. Çünkü Yunanistan ve Ermenistan başbakanları ABD ve Fransa’nın arka çıkışı, kışkırtması ya da dayla ile ateşe koşan pervaneler Misali şuursuzca bir iç dünyada hem de ülkelerini felakete varyorlar. Bununla birlikte tüm dünyanın gözü ve geleceği sınavırcasına. mesela Miçotakis’içinde Paris’e gitmek, makron’a Türkiye’yiniz için, yardım için ağladığı gün Azerbaycan’bir saldırma çılgınlığında bulunan Paşinyan’telefonda makron’u arama desteği istemesi gibi. ABD ve Fransa Yönlendiriyor, talimat veriyor, kuklalar, kullanışlılar ateşe koşuyorlar. Niyesi malum: ABD ve Fransa, Türkiye‘nin daha da artan gücü ve yeteneğinden rahatsız. Engellemek çabasıyla da iş birliği içinde Türkiye’sen karşı komplike bir oyun, tezgâh tutkular. bu bağlamda ABD ve Fransa el ele verip Yunanistan Bir geçişi denediler. Yunanistan‘ın tahrikleri ve kışkırtmasıyla Türkiye tuzağa saldırırsa bize de fırsat düşer diye. ama Türkiye ki yemedi. O küçük başlangıçtan itibaren başlangıç ​​de yeni cephe alanında Ermenistan kışkırtıldı. Dünden buna rahatsızlık veren Ermenistan da Azerbaycan‘a saldırdı. orada da Türkiye’nin bu saldırganya hem Şuşa beyannamelerinden doğan ve ilan edilen calisma hem de o beyanname da kardeş Azerbaycan’a koşulsuz destek ihtiyacı kalmayacağını biliyorlardı. ama Türkiye gibi Azerbaycan da bu oyuna gelmedi ve Ermenistan’“Azerbaycan bana saldırıyor” tuzağına düşmeden, hiçbir sivilin de burnu kanamadan Ermenistan’bir cevap verdi. Bu arada Azerbaycan’ı saldırgan gibi görünüşten kara propagandalarından da sökmedi. ABD‘nin bütün hesabının Türkiye’yi tuzağa çekmek, yeni cephe açmak hayal kırıklığına uğramak dün gece askeri yetkili şöyle diyor:

“ABD ile Fransa, gücü daha fazla aynı kulvarda iki aktör. Ama şu an iyileri çocukları için el ele Atina ve Erivan’ı kullananlar. da çapı, sıkletleri belli. ABD’nin geleceğinden karşımızda güvenlik konusu söz konusu değil. Silah verir, akıl verir, yol verir, aslansın der, seyreder. Kullanıldığı hastaneyle aynı mantıkla. ABD’nin derdinde, günümüzde yer almak, işgal değil, zamanı yitirrme, devam etmekte.”

Özetle, dememiz o ki etek ucu şer birlikteliği etek ucu zamanlama sadece biri olan şey değil. ve kuklacı ABD ile Fransa‘nın oynatmasıyla hareketlenen iki kuklanın da kullanışlı aparatlar anlamı bir diğer kukla örgüt örgütü PKK/YPG/PYD’den pek farkları yok aslında. Üçü de aynı merkezde hizmet ve hizmetlerde, teknikler izliyor, alçaklarda aynı sınırlardalar. Yunanistan ve Ermenistan‘içinde PKK/YPG/PYD ve dünyada teröre nasıl kucaklanırlar, sahiplendikleri de malum zaten. Teröristlerde cirit atıyor, alenenler toprak yapıyorlar. Kanlarının kaynaşma durumu dahi söz konusu yani.

.

Leave a Comment