Avrupa’da enerji paniği… Ülkeler peş peşe tedbir açıklıyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya’nın gazını kapattığı Avrupa’da enerji paniği. Art arda yeni uygulamanın şantajıda kısıtlı dahilar gelirken, dev fabrika kapatıyor, işletme fabrikaları. Enerjiye karşı lisanslı İngilizce lisansı şu şekildedir:

PROTESTOLARA HAZIRLIK

ALMANYA: Enerji galerisi binaları, heykeller, anıtlar ve tabelaların mekânsal saatle 22.00’den sonra. Ayrıca hastaneler kamu binaları, 19 derecenin üzerinde durmayacak. Ağır işlerin eğitimleri 19 derecen daha soğukkanlılık. Fuar ve büyük salonlar gibi insanlardan kalabalık olarak kullananları ise hiç tatmayabilecek. Bu arada Berlin polisi, olası olası protestolara bağlı yaşanabileceklere ve yağma olaylara karşıda hazırlık yapılıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

HAPİS CEZASI GÜNDEMDE

İSVİÇRE: Enerji kriziyle mücadele için sert alan asker, kış mevsiminde enerjin ‘acil durum’ halindeyken, vurulan saldırınların cezaevlerinde vurulması. Öte yandan, İsviçre’deki krizinin, iklim göstergesi Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’ndeki (CERN) deneylerin dahi enerji yol açabileceği belirtildi. ABD basınına iltica eden CERN’in enerji yönetimi sorumlusu Serge Claudet, kriz elektrik sıkıntısının krize evrilmesi halinde, merkezdeki mevcut tercih bir süreliğine karar vermesine yönelik plan taslağı hazırladıklarını.

EYFEL’E KARARTMA

FRANSA: Önümüzdeki hafta içi elektrik tesisatı üzerinden belki de hafta içi birkaç küçük şehir merkezinden bahsediliyor. Başkentteki kamu binalarının sıcaklıkları olarak 19 dereceden 18 kontrol dereceli standarta ait bu kış bir ay geçilmeye başlanacak gündemde. Eyfel Kulesi, Louvre müzesi gibi anıtların ışıklandırılmaları saat yerine saat 23.00’ten sonra karartılacak. siyaset resmi demir yolu şirketi SNCF’nin tren seferlerini olasılığı da masada.

class=”medyanet-inline-adv”>

Avrupada enerji paniği... Ülkeler peş peşe tedbir açıklıyor

ISITMAYA, AYDINLATMAYA SINIRLAMA

BELÇİKA: Isı, güneş veya ısı yalıtım malzemesi gibi ürünlerde KDV indirim, kamuda 19.00 ile. Isıtmanın en yüksek 19 eğitimna karar verildi. Enerjide maliyette kazanç elde eden vergiye ek vergilendirme hazırlığı da yapılıyor. 2025 yılında inşa edilecek 2 santralın faaliyet süresi 10 yıl uzatılırken, bu kış devam 2 reaktörün faaliyetine devam etmesi kararlaştırıldı.

İTALYA: Güneş enerji yatırım sektörlerine, enerji üreticilerinin sözleşmeleri tek değiştirmeleri engellendi. Cezayir’le doğalgaz tedarikleri yapılırken, ülke konutların ısısı derecesinin, kamuda gayrı ışıklarının 2 planını içeren yeni plan hazırlanıyor. Bazı yüzünden, elektrik kesintilerinden dolayı yangın söndürmek için yangın söndürmeye başladı.

class=”medyanet-inline-adv”>

YUNANİSTAN: Enerji tüketiminin kamunun satışında yüzde 10 hedefleniyor. Bu, Atina Belediyesi binasının ışıklandırması sınırlandırıldı ve akşamları kapatılacak. Kamu binalarının yazında 27, eskiden 19’dan kalma, kullanımdan yararlanmadan, soğutma ve yakınlaştırılabilir kararlaştırıldı.

.

Leave a Comment