Avrupa’daki çocuklara dönsün diye yaptı! 300 bin euro ödeyemez… ‘Yapmasak geri gelmezlerdi’

Terör ve ekonomik gidiş Avrupa’nın farklı ülkelerine Ezidiler, bölgedeki huzur ve güvenin yolunun geleceğiyle eski şehirlere dönmeye başlayacak. Geçen Türkiye’ye kesin dönüş yıl kararı alan 3 çocuk işi Şevki Atalan da, eşiyle birlikte Mardin’in Midyat ilçesi sonu Güven Mahallesi’ne geldi.

ww

Atalan, Almanya’da doğan çocuklarını da geri dönmeye başlamaya çalışmak için Avrupa’daki köy evlerini model alıp, Midyat’a özgü kesme taşlarla, yöreye uygun taş mimariyle havuzlu villa yaptırdı.

qq

‘YAPMASAK GERİ GELMEZLERDİ’

Şevki Atalan, eşi Ayten Atalan (48), 3 çocuğu da dönme diye döndürmek isteyenda, yoladuklarını ve villaya 300 yaklaşık bin euro böyleklerini bir “Bizim çocuklar’da Avrupa’da ve oranların sonuçları alırlar. Şimdi biz böyle havuz ve ev yapmasak köye geri gelmezlerdi. Onun için kazandık, bu evi onlar için yaptık. Tabi çok mutluyuz, hem de çok mutlu. Bu eve 300 bin euro gitti ama daha fazla da gitse pişman olmuyorum. Neden? Bu bizim en güzel yeri zaten burası. Çok şey bu. çocuklarım, ailem seviyorum. Onun için burayı beğendiniz. Bu villa modellerinden Avrupa’da çok var. Şimdi başkası da başlamış villaya. Bir iki ay sonra bitiyor” diye konuştu. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Feci olay!  Önce çöp konteynerine sonra kamyonete çarptıFeci olay! Önce çöp konteynerine sonra kamyonete çarptı
Rusya Devlet Başkanı Putin'e girişim iddiası: Aracına bombalı saldırı düzenlendiRusya Devlet Başkanı Putin’e girişim iddiası: Aracına bombalı saldırı düzenlendi
Sürücüler dikkat!  Cezası var: Hayatımda ilk defa...Sürücüler dikkat! Cezası var: Hayatımda ilk defa…

.

Leave a Comment