Aylık 850 ila 1250 lira verilecek, ilk ödemeler bu hafta

DUVAR – Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, NTV’de sorular yanıtladı. Anaokuluna uygun de de içinde bulunank yanık ödemeyi bu hafta içinde. Sadece ilk öğrencilerin okula kayıtlırmeli yeterli. Biz çocuklar için ödemeleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na yönelik “kullanımlarını kullandılar.

“Soyyal yardım alan ailelerin ailelerini, lisans eğitiminden ve 25 yaşs çocuklarını, aileden uzak olan gidiş-dönüş biletlerini biz karşılayacağız. Tek yön 500 liraya kadar ödeme ile ilgili olacak. Yılda iki öğrenci olacak. Her bir öğrenciye yaklaşık 2 bin lira ödemesi olacak. , vakıflarımız için ödenecek IBAN’larına yatırılacak” dedi.

Bakan Yanık’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Sosyal eğitime alınacak ailelerin çocuklarına, lisans ve 25 yaştan eğitim alacaklarını, tek yön 500 liraya kadar ödenecek. Yılda iki kez eğitilecek. yaklaşık 2 bin lira ödemesi olacak.Ödemeler, vakıflarımız aracılığıyla IBAN’larına yatırılacak.

( ‘Sosyal yardımlarda güvenlikte yenilik var mı?’ sorusuna cevap olarak) Kapsamı nasıl genişlettik. Normal şartlarda bordrolu tükenmişti. Emeklilerin kapsamını kapsamaz. Kapsam da miktarlar da genişletildi. Ayrıca fatura ödeme destekleri de sağlamak.

(Türkiye Aile Destek Programı’nda Ödemeler ne kadar süre” sorununa yönelik) Bu yardımların bir kısmi sürelidir, bir kısmı da süresizdir. Türkiye Aile Destek Programı birer yıllık dönemlerle ilgili program. Bir yılın sonunda hayata yeniden başlamak, başlamaktayız. Aylık 850 ila bin 205 lira arasında destek vermek.” (Kaynak)

Leave a Comment