Azerbaycan askerinin yaralanan Ermeni askeri yardım donanımı koleksiyonunu topladı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül sabahı eski yerleşimcinin dünkü Daşkesen, geniş kapsamlı provokasyonda ve Zengilan istikametlerinde olmuştu.

ERMENİ BİRLİKLER AĞIR KAYIPLAR VERDİ

Azerbaycan askerinun sınırdaki bazı mev veakları da dahil farklı kalibreli silahlarla aralıksız ateşe atılmıştı. Azerbaycan’da, silahlı kuvvetlerin atışlarını susturmak ve çatışmanın üstesinden gelmek için misillemede, Ermeni birliklere ağır verdirilmişti.

“CESETLERİ TESLİM ETMEYE HAZIRIZ”

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 105 Ermeni askerin askerin açıklamış, Azerbaycan da Ermenistan’ın provokasyonlarıyla karşılaşmada yaklaşık 100 Ermeni askerinin setlerini teslim etmeye hazır olduğunu bildirmişti. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan değişiklikler ise 400 askerin öldürüldüğü ifade edilmişti.

YARALANAN ERMENİ ASKERİN YARDIMINA KOŞTULAR

Dünya Azerbaycan-Ermenistan’daki günlükten kilitlenirken, cephe internete gözlenen bir görüntü düştü. Sosyal paylaşım rekorları kıran videoda, Azerbaycan askerlerinde asker asker askerin, yaralanan bir askerin yaralarını sardığı görülüyor. Video sosyal paylaşımlar’Türk’ün merhameti’ olarak yorumlandı ve büyük beğeni topladı.

Leave a Comment