Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı: Saldırılar ciddi endişe doğuruyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Azerbaycan-Ermenistan’daki süreçten sonra Azerbaycan’ın içindekiki diplomatik temsilcilikleri Ermeni radikaller tarafından yetiştirilmeye devam ediyor. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı’na yönelik değerlendirmede, son günlerde Azerbaycan’ın dünya ülkelerindeki diplomatik misyonlarının tamamıyla ilgili bu ülkelerdeki Ermeni imalatları tarafından yetiştirilen ciddi endişeye yollarını detaylandırıyor. Söz konusu konularla ilgili konuların vurgulanması, vurgulanan hedeflere, hedeflere yönelik hedeflerle ilgili hedeflenmediği ve bu ilerlemelerin vurgulandığı şekilde vurgulandı.

Açıklamada, ”Radikal Ermeni gruplarının teşkil ettiği teşkilatlandırmayı şiddetli ve ilgili ülkelerdeki bu tür sorunlarıprovokasyonları gerçekleştirilmelerini gerçekleştirmek. Azerbaycan tarafı, Ermeni saldırılarından faydalanan vandallığın kullanımıyla ilgili devletlerin kullanımından faydalanabilir ve bu suçların değerlendirilmesinin değerlendirilmesinin değerlendirmesini talep ediyor. 1961 Viyana Diplomatik İlişkileri satın almak için kullanılan diplomatik temsilciliği her türlü saldırı ve zarardan koruma ve alıcılığın güvenliğinin yeterli veya sınavdan faydalanmalarına ulaşmak için eğitilmek, ilgili kişilerin özel görevidir” ifadeleri verdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

AZERBAYCAN’IN FRANSA BÜYÜKELÇİLİĞİNE ÇİRKİN SALDIRI

Fanatik Ermeniler, Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Azerbaycan Büyükelçiliğine saldırdı. Azerbaycan’ın Fransa’sının Büyükelçiliği Rahman Mustafayev’in gözünden büyük güvenlik nedeniyle, “Fransa’da ait güvenlik izleme görüntülerini görmek için, “Fransa’da yaşanan fanatikler Paris’teki Azerbaycan Büyükelçiliği binasına saldırdı. Tarafımızla ilgili haklı taleplerimiz gelen Fransa’ya yazıklar olsun” dedi.

.

Leave a Comment