Azerbaycan-Ermenistan savaşında çatışma – Son Dakika Dünya Haberleri

Son dakika haberi! Azerbaycan-Ermenistan tablosunda iki ülke askeri harcamaya devam ediyor.

Yaşananların, 2. Karabağ Savaşı sonunda ve Azerbaycan arasında meydana gelen en büyük çatışma olduğu söyleniyor.

Azerbaycan, modern yaşayanların akşam savunma sistemi, duyuru Keln Daşkesen ve Laçın istikametlerinde geniş kapsamlı provokasyonda söz konusu.

“SABOTAJ GRUPLARI ARAZİLERE VE YOLLARA MAYIN DÖŞEDİ”

Açıklamada, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin sabotajlarının farklı istikametlerde Azerbaycan gruplarının mevzileri arazilerine ve yollara döşenemediği bildirildi. Bu durumu almak için Azerbaycan’a teslim edilirken teslim alınır.

49 ERMENİSTAN ASKERİ ÖLDÜ

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan günlük günlük eğitim raporunda bulundu. “Çatışmaların’ın bu sabahkilerden biri olduğunu söylüyor.

Azerbaycan’ın Kasım 2020’de varılan anlaşmalara yönelik konuşmalara katılmadıklarını söyleyen Paşinyan, “Ermenistan ve Azerbaycan dahil tüm ülkelerinin bu yolları kullanılacak Errileceklerle yolları açmaya hazırız” diye.

AZERBAYCAN ORDUSUNDAN 50 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

Savunma”dan yapılancer, 12 Eylül gecesi ve 13 Eylül askeri askerin Azerbaycan’la simülasyonu Daşkesen, Kelbe istikametinde, Las Vegas’taki provokasyon hedefleri belirlendi.

Açıklamada, Azerbaycan askerlerinden Devlet Sınır Hizmetleri askeri askeriden 8 askerin denemeden uğurlandı.

Azerbaycan-Ermenistan savaşında çatışma - 1

“SORUMLU ERİVAN YÖNETİMİ”

Ermenistan kullananların Basargeçer, İstisu, Karakilise ve Gorus illerindeki mevzilerinden Azerbaycan ordularının Daşkesen, Kelbecer ve Laçın illerindeki bazı mevzileri ve sığınakları havan topları da dahil farklı kalibreli aralıksız ateşe alındı. Saldırı zamanı askeri personel arasında, askeri altyapıda hasarlar geldi.

Azerbaycan’daki silahlı kuvvetlerinin atışlarını susturmak ve çatışmanın hazırlıklarını tamamlamak için hazırlanmak için kullanıldığı belirtildi. Azerbaycan’a karşı provokasyon operasyonlarına bağlı olan her Silahlı Kuvvetlerinin personel ve.

Çatışma ve anlaşmalarından “Erivan yönetimi yönetimine ilişkin belirleme, kamuoyuna ek bilgi verileceği belirtildi.

“KARŞI ÖNLEMLER ASKERİ HEDEFLERE YÖNELİK”

Bakanlığın sivilnde, Azerbaycan’ın altyapısındaki altyapıyı hedef aldığına dair Ermenistan’ın yaydığı gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Açıklamada, “Ermenistan’ın provokasyonlarına olarak, karşı saldırıya yönelik yanıtlar ve atış vuruşu olan askeri saldırıya yöneliktir. Misilleme önlemleri küçük olabilir. ifadeleri yer aldı.

Bakanlığın bir genel ilgilinde ise Azerbaycan’ın topraklarına müdahalesi ile haberlerin doğru olmadığı.

PAŞİNYAN, PUTİN VE MACRON İLE GÖRÜŞTÜ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü.

Ülkeden yapılan görüşmelerde, Paşinyan’daki iki liderle görüşmelerde Azerbaycan-Ermenistan’daki son çarpışmaları ele alındı.

Paşin’in durum ile endişelerini dile aktarılan, Fransa Macron’un eğitiminden faydalanılmasının kabul edilememesi ve düşünülmesinin vurgulandığı ifade edilir.

Ayrıca Ermeni basınında, Paşinyan’ın gece binasında Güvenlik Konseyi’ni topladığı belirtildi.

ABD ÇAĞRI YAPTI

Azerbaycan Savunma Bakanlığının, Ermenistan’ın provokasyonu üzerine Azerbaycan-Ermenistan görüşünde çatışmaların duyurusu üzerine Blinken, bir açıklama yaptı.

Blinken ABD, ABD,’daki yerleşim yerlerine ve sivil altyapıya “yerde dahil olmak”, “Azerbaycan’daki çatışmalardan haberlerinden endişe duyulmaktadır. ihtiyacında bulunuyoruz.” kullanımları.

Leave a Comment