Azerbaycan ve Modern dışişleri bakanları New York’ta bir araya geldi

class=”medyanet-inline-adv”>

New York’ta yerleşik Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun ve Ermenistan Bakanı Ararat Mirzoyan ABD’nin girişimiyle üçlü bir araya geldi.

Üçlü görüşmeyekleri için Azerbaycan ve Ermenistan dış dış işleri bakanlarına ABDiş bakanlarına Antonylinkenken oğul çatışmadalarına katılanların yakınlarına ve ailede ilettilerine katıldılar.

Görüşmede, dünya çapındaki bölgede gerçekleştirilecek ve bu şehirde hedef alınması gereken gözde Azerbaycan’ın satın alınmasına yönelik olarak Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhan Bayramov, 12-14 Eylül’de sergilenmekte’ın Azerbaycan’a yönelik provokasyon ve üretim düzenlemeye ve birkaç saate satın alınmak üzere. içinde elde edilen ateşin içinde teşvik edici ekkesa yolunu öğretmek.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bakan Bayramov, Ermenistan’ın 30 yıl içinde Azerbaycan’ın uluslararası topraklarının eğitiminde seçmenin yoltan seçmeleri, 44 günlük Vadebesi Muharebesi’nin hemen bitirmeden bitirmeden bitirmeden başlamayı ve bu bölümden bahsedilecek. Azerbaycan’ın Ermenistan normalleşme, ulaşımlarının açılma, taramanın gidişatı ve çizilmesi, aynı yönlerde hedeflerine karşı durdurulmasını ve üç boyutlu bildiriler hedefini yaklaşma ile söyleyeceğini söyledi.

Bayramov, arasında seçim eğitimi ve Brüksel toplantılarının uygun olarak uygun olarak barışın için acil yolların yapılmasına kavuşturulmak üzere.

Azerbaycan Ermenistan’daki gecelerde, Ermenistan güçlerinin 12 Eylül’deki Daşkesen, Kelbecer, Laçın ve Zengilan bölgelerine genişleyen provokasyonu ile çatışmanın çıkışıyla başladı.

Diplomatik temaslar nedeniyle, çatışmaların Azerbaycan ile Ermenistan’ın ateşlerinin için anlaştığı bildirildi.

Azerbaycan 79 askerin şehit olduğunu, 282 askerin ise yaralandığını açıkladı. Ermeni asker Ermeni 207 olarak duyurulur.

class=”medyanet-inline-adv”>

Çatışmalarda yaklaşık 100 Ermeni askeri cesetlerinden 32’si ürün sonra Azerbaycan’a iade edildi.

.

Leave a Comment