Babacan: Kürt meselesi de Alevi meselesini de dahil edilmenin tam zamanındadır

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Tunceli’de söz konusu, “Kürt meselesini de Alevi konusunun de kapsamının tam olarak uygulanmasıdır, Alevilerin kamuda istihdamının tam anlamıyla tamamen rahatsızız. Kimse ‘Alevi şöyle olur, böyle olur’ diyena göre konuşulmayacak. Cemevlerine, camilere maddi ve diğer hakların tamamını tanıyacağız” dedi.

Babacan’ın bölümlerinin çalışmaları için açıklamalar Tunceli’de ifadeleri ifadeler:

“ANKARA’NIN CESUR OLMA VAKTİ GELMİŞTİR”

“DEVA Partisi’ne göre, bugün; Kürt meselesini de Alevi meselesini de dahil etmenin esas tam olarak şudur. Türkiye buna hazırdır. Ancak bu cesaret ve işidir. Ankara’nın artık geleceği olmayacak hale gelecek. Kangrenleşen hale gelmez. Yaraları sarmak, bellekleri adaletle, yarınlara umutla bakmak bizim güvencemizdir.”

“Biz; Neyin, neyin neyle olduğunu imtiyaz olduğunu çok iyi biliriz. Hiç kimse için hiçbir şey ana karamız. Biz sadece hakkın terazisinde eşitlenmeyi hedefliyoruz. ‘Eşit vatandaşlık’ diyoruz. Türkiye’nin pek çok eşitlikte standarttır.”

“DERSİM, TARİH BOYUNCA AYRIMCILIĞA, HAKSIZLIĞA MARUZ KALDI”

“Demokrası kıyısı Türkiye’de çok acılar yaşatıyor, yaşatıyor. Dersim tarih boyunca ayrımcılığa, maruz kalmaya, maruz kalır. Bunu çok iyi dersi. Sözü yasaklayarak acıları saramazsanız. Sorunları inkâr eden, o sorunu hiçbir zaman çözemez.”

“İktidar, Alevi’yi rahatlatacak, atmak için yapılacaksa önce sevdirilecek olan oğlu yapacaktır. Kimsesiz’Alevi şöyle olur, böyle olur’ diye başlayacakna göre konuşacak. Arkadaş, hiç hoş bir şekilde yaşayamazsın. Biz kendilerine güvenenler. Herkes kendi inancını, yaşam tarzını nasıl yaşamayı planlıyorsa öyle yaşayacak. devlet erkeklerinin inancına, yaşam tarzına şekil değil.”

“ALEVİLERİN KAMUDA İSTİHDAMININ ÖNÜNDEKİ ENGELLERDEN ÇOK RAHATISIZIZ”

“Alevi kamuda istihdamının başlangıç ​​bölümlerindeki kullanımları içindir. Bundan gerçekten çok rahatsızız. Hiç kimsenin, devlete işe girerken, hizmetten üst düzey yöneticilerden ayrımcılığa uğramasına izin verilmez.”

“Cemevlerine, camilere maddi ve diğer hakların tamamını tanıyacağız. Devlet camilere nasıl destek veriyorsa, aynısı cemevlerine uygulanacak. Bizim belediyelerimiz imar planlarında cemevlerine yer ayıracak. Özgürlükçü laiklik anlayışımızdan hiçbir zaman sapmayacağız. Tekrar ediyorum: İktidarımız döneminde herkesin hakkın terazisinde eşitlenecek.”

“KURDUN YANI BAŞINDA HİZAYA GİRENLERDEN OLMADIK”

“İnsanıyla mesafe koyan devlet anlayışına evlat vermek için siyasetteyiz. Bugün bizim mağazamız falan yok. Beraberiz, birlikteyiz, yan yanayız. Biz; sevginin, barışın, demokrasinin ve gelişimin türküsünü her dilde söylemek için bugün buradayız. Biz; Diyarbakır’da uyarılanlardan alınmak üzere, Ankara’ya başlamayacaktık kurdun.”

“Bizim hedefimiz çok açık. Kimliği, dili, dini, siyasi görüşü, hayatta ne olursa olsun, eşit ve onurlu bir Türkiye’dir. Bizim hedefimiz, ‘Hepimizin Türkiye’sidir. Demokratik bir devlet, hiçbir vatandaşını yok sayamaz. Hiçbirisini beriki, öteki diye geçinebilir. Bizim hedefimiz tam Demokratik Türkiye’dir.”

“Biz demokratız. Bizi her şeyden ayıran en önemli ortak paydamızdır. Biz böyle yarım demokratlardan, yüzde 70 demokratlardan. Biz tam demokratız. Yüzde 100 demokratız. Bizim için demokratlık bir duruştur. Demokratlık; başkasını anlama özelliğidir. Demokrat olmak, aynı zamanda saygı duymak, başkakamlıktır. Demokrat. özgürlüğü. Eşitlik.”

Ali Babacan'dan ortak adayı İlginizi Çekebilir Ali Babacan’dan ortak adayı Ali Babacan: 205 milyar dolar nerede? İlginizi Çekebilir Ali Babacan: 205 milyar dolar nerede?

.

Leave a Comment