Bahçeli, Taksim taarruzu iddiaları hakkında konuştu: Saldırıyı seçimler nedeniyle hakimiyetin yaptırdığını söyleyenler sadece isimsiz değil aynı zaman

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partinin grup toplantısında gündemdeki görüşme değerlendirmelerinde bulundu.

BAHÇELİ’NİN HEDEFİNDE “SALDIRIYI İKTİDAR YAPTIRDI” DİYEN MUHALEFET VAR

Taksim İstiklal Caddesi’nde pazar akşamı meydana gelen bombalı terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan MHP lideri Bahçeli, muhalif kesimin iddialarına da sert tepki istemiş “Saldırıyı seçimler nedeniyle egemenliğin yaptırdığını söyleyenler sadece namussuz değil aynı zamanda casuslardır. Bu sapma iftirayı diline dolayanların Türkiye diye bir ülke olamaz” “Bunlar hakkında teröristler için hangi muamele yapılıyorsa aynısı yapılmalıdır” diye konuştu.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“Değerli varlıkların terör yapıları sadece insanın değil tüm insanlığın ortak düşmanıdır. Terörizmin hiçbir şekli masum değildir, meşru değildir. Bu alanda çok ciddi neticelerin aldığı malumlarınız.Ekonomik güvenliğimizin sürekliliği,toplumsal güvenliğimizin sükuneti terörle mücadeleden alınacak kalıcı ve kesin sonuçların mükemmellerine bağlıdır. inen şehit analarına vefa harcamamızı kesinlikle yasakladık.

“TERÖR SORUNU ÜLKEMİZİN KABUK BAĞLAMAMIŞ YARASIDIR”

Terörizmin hiçbir türü meşru değildir. Şu gerçeği itiraf etmek gerekir ki, Türkiye’nin ön yargı sorunu bölücü terör sorunudur. Bu melanetin hakkından, hayatın geri kalan bölgelerinde tam bir istikrar yakalamamız çok zor ve zahmetlidir. Terör sorunu yaşamanın henüz kabuk bağlamamış yarasıdır. Zaman zaman kanatlanan bu yara açık oldukça üzerine konmak için fırsat kollayan pek çok iç ve dış mahreçli haşerat merkezinde göze çarpıyor.

“TBMM’DE BÖLÜCÜ İSTEMİYORUZ”

Türkiye’de siyasetin de teröre sevimli mesajlar veren tarih cephesi suç merkezidir. Her muhitte olduğu gibi TBMM’de bölücü sima istemiyoruz. Terörist görmeye dayanamıyoruz. Biz terörüe eleman devşiren sözde Kürdistan propagandasıyla sınırlarımızı kevgire çeviren HDP’nin Türk siyaseti ve demokrasisini bir saniye yer almasına tahammül sonundauz. HDP, CHP’nin ikiz kardeşi diğer partilerin marjinal ortasıdır.

“KİRALIK KATİLLERİNİ ÜZERİMİZE SALANLARA CEVAP VERECEĞİZ”

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde özel eğitimli Suriyeli teröristin bombalı terör eylemi yüreklerimizi kavurmuştur. 6 vatan evladımız şehit olmuştur. PKK/ YPG’yi ve arkalarındaki kan emicileri lanetliyorum. Teröre teslim olmazsınız. İstiklal Caddesi’ni kana bulayan katilin, Türkiye’ye kaçak yollardan sızdığı anlaşılmaktadır. Saklandığı evde yakalanmış, sorguya çekilmiştir. Teröristin ele geçirilmesinden istihbarat sayesinde ve emniyet birimlerini saklarım. Terörizmi kucaklayanlardan hesap soracağız, terör hücrelerinin kökünü kazıyacağız. Kiralık katillerini üzerimize salanlara misliyle cevap verme. Türk milleti teröristleri eğitim, silahlandırıp, Türkiye’ye giden sözde düşmanlara diz çökmeyecek, şirret oyunların boyun eğmeyecektir.

“HANGİ ÜLKELERİN PARMAĞI OLDUĞU NETLEŞECEKTİR”

PKK/YPG’yi lanetliyorum. İstiklal Caddesi’ni kana bulayan katılımın YPG’den talimat alarak Türkiye’ye kaçak yollardan sızdığı anlaşılmaktadır. Bu katil hamdolsun yakalanmış, döktüğü her kanın hesabını vermek üzere sorguya çekilmiştir. Bir gün bile teröristin ele geçirilmesinden dolayı istihbarat ve emniyet güçlerimizi korudum. Terörizmi kucaklayanlardan hesap soracağız. Hangi ülkenin parmağı olduğu netleşecektir.

Sınır ötesi operasyonlara tezkerelere karşı çıkan CHP’den HDP’ye kadar millet huzurunda sorumludur. Türk askerine kimyasal silah iftirası atan, PKK’lı Mustafa Karasu tarafında alkışlanan terör yandaşları ihanetlerinin bedelini kaldırması durumundadır. Aziz vatanın suyu da ekmeği de haramdır. Düşmana asla merhamet edilmeyecektir. HDP’nin sözde taziye mesajıyla altılı masanın mesajı arasında fark var mı? Katile katil diyememiştir. Zillet doğruluğuna sesleniyorum, korkmayın. Terörist Demirtaş’ı ‘Serbest bırakacağım’ diyen Kılıçdaroğlu’nun yumruğunu sıkması eşyanın tabiatına aykırıdır. HDP çok şükür CHP kokusu.

“GELECEĞİNİZ VARSA GÖRECEĞİNİZ DE VARDIR”

ABD’nin bakışıyla zillet başarısının başı arasında fark gören var mıdır? Suriye ve Irak’taki terörist kamplarda yetiştirip canlı cesetler gibi Türkiye’ye sızan teröristlere hedef liste veren hiçbir ülke dost değil, düşman değil. Terörizmle hesaplaşmak emperyalizmle hesaplaşmak demektir. İstiklal Caddesi saldırı düşmanları Gezi Parkı gibi, 6-8 Ekim günleri gibi güçlenen Türkiye’yi muhafaza altına almak tertibidir. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de vardır. O gördüğünüz yerde gömüldüğünüz yer olacaktır. Ekonomimizi hedef yerleştirenler, bin yıllık kardeşliğimizi, iç barışımızı hedef yerleştirenler.

“BU SAPIK İFTİRAYI DİLİNE DOLAYANLARIN TÜRKİYE DİYE BİR ÜLKESİ OLAMAZ”

ABD menşeli gazetesinin her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği caddenin bombalanmasını hizmet etmesi kirli bir kampanyadır. En işlek caddenin keşfi tesadüf değildir. Bu kanlı saldırının maksadı Türkiye’nin imajını ve 2023 vizyonunu baltalamaktır. Saldırıyı seçimler nedeniyle hakim yaptırdığını söyleyenler sadece isimsiz değil aynı zamanda casuslardır. Bu sapık iftirayı diline dolayanların Türkiye diye bir ülke olamaz. Bunlar hakkında teröristler için hangi muamele yapılıyorsa aynısı yapılmalıdır.”

Leave a Comment