Bakan Çavuşoğlu: Türkiye’nin başarısı Yunanistan’ı çıldırtıyor

oluşturulma Tarihi: Eylül 14, 2022 16:03

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’a da protesto “Türkiye’nin uluslararası arenadaki görünür ve başarıları Yunanistan’ı destekliyor. Bakan Çavuşoğlu Ötesi haftası Perşembe günü geleceği’ İngiltere’nin geleceğine katılacağı açıklanacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, diplomasi bakanlarıyla dışişleri bakanlığında bir araya geldi vegündeme konularına ilişkin soruları yanıtladı.

KRALİÇE’NİN CENAZESİNE KATILACAK

Bakan Çavuşoğlu, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth için 19 Eylül Pazartesi gününden sonra Türkiye’den ayrılacağı açıklanacak.

Çavuşoğlu, gazetecilerin günlük sorularını şöyle cevaplandırdı;

“TÜRKİYE’NİN BAŞARILARI YUNANİSTAN’I ÇILDIRTIYOR”

“Türkiye’nin arenadaki görünürlüğü ve uluslararasıları” Yunanistan’ı tercih ediyor. da halleder.”

MİÇOTAKİS’İN AÇIKLAMALARI

class=”medyanet-inline-adv”>

(Miçoatakis’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın’ansızın gelebilir’ açıklamalarına cevaben ‘gün’ tamamlamaları ifadeleri) “Biz, o sözlere cevap durumunda bile gerekmemize gerek yok. Nereye ne zamana ihtiyacın biz karar veririz.”

F-16 GÖRÜŞMELERİ

“F-16’larla ilgili, siyasi düzeyde ve teknik düzeyde herhangi bir sorun. Yani askerlerimiz arasında görüşmelerde herhangi bir problem yok.”

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ

“Net satın alma işlemine uygun olması gerekir. Yasa kullanım ise, buna yönelik yapılacaklar. Mevcut yasalarımız mevcut yasalarımız içinde zaten bunun içinde koyduk.”

ERMENİSTAN İLE NORMALLEŞME

“Son ile kendi içinde olan (Ermenistan’ınlarıyla) bizim canımızı tabiatları tamamlaması gerekiyor. Bizim Ermenistan’la görüşmelerimiz için devam ediyor.

KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

(Kılıçdaroğlu’nun ‘daiye mi göndersinler buyur gel diye, yüreğin henüz gidersa gidersin’ açıklamaları) “Sakarya Muharebesi’nin nerede olduğunu bilmiyorsunuzdur. onun doğumu, Türkiye’yi suçluyor.”

class=”medyanet-inline-adv”>

İSRAİL’E BÜYÜKELÇİ ATANMASI

“Yeni Büyükelçiler kararname taslağı hazır. Sayın Cumhurbaşkanımıza arzedeceğiz. Geniş bir kararname olacak.”

.

Leave a Comment