Bakan Çavuşoğlu’ndan New York Times’a tepki: ‘İbretlik bir durum’

Kuruluş Tarihi: 18 Kasım 2022 15:09

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstiklal Caddesi’nde saldırının gözetleme noktayı ziyaret etti. Ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Çavuşoğlu terörle mücadele konusunda net mesajlar verdi ve ABD’nin New York Times gazetesine tepki gösterdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pazar günü Taksim meydanında hain saldırı sonrası, İstiklal Caddesi’nde patlamanın meydana geldiği noktayı ziyaret etti.

TERÖRLE MÜCADELE İÇİN NET MESAJ

Ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Çavuşoğlu terörle mücadele konusunda net bir mesaj verdi ve “Teröristleri avlamaya devam ediyoruz. PKK/YPG’ye yönelik operasyonlar devam ediyor, DEAŞ’a karşı devam ediyor, FETÖ’ye karşı mücadelemiz de devam ediyor.” kullanım kullandı.

NYT’YE SERT TEPKİ: SALDIRIYA BU AÇIDAN BAKMALARI İBRETLİK

Gazetecilerin ABD’nin New York Times gazetesinin yaptığı skandal haber sorusu üzerine Çavuşoğlu, “ABD’de bir gazetenin böyle bir manşet attığını gördü. Terörle mücadelede bunların ikiyüzlülüğünü her fırsatta görüyor. Çifte standardın ve ikiyüzlülüğün örneklerini sergilemeye devam ediyorlar. ifadeler kullandı ve ekledi;

class=”medyanet-inline-adv”>

“Her zaman hak ve hukuktan bahseden yayın organlarının bu sonucu turizm açısından bakması ibretliktir. Onlar ne derlerse desinler, terörü desteklemeyi devam etsinler, biz teröristlerin tepelerine inmeye devam etsinler. Türkiye yüzyılını başladı, bundan geri adım atılmayacak. Her zaman daha çok alınması.”

Bakan Çavuşoğlundan New York Timesa tepki: İbretlik bir durum

NEW YORK TIMES NE YAZMIŞTI?

ABD’nin en büyük gazetelerinden biri olan The New York Times, 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 2’si ağır 81 kişinin yaralandığı hain birleşmesi hakkında haberler için, “Her yıl dünyanın dört bir yanında Türkiye’yi ziyaret eden milyonlarca turistin çoğu, Pazar günü bombalamanın yerleşim yerinde kalma süresi” deposunda bulunmuştu.

Gazetenin yaptığı paylaşıma çok sayıda Türk kullanıcı tepki göstermişti ve insanların hayatlarını kaybettikleri acı bir olayı bu şekilde yansıtmanın ‘utanç verici’ olduklarını belirtmişlerdi.

.

Leave a Comment