Bakan Dönmez’den Karadeniz garantisi müjdesi! Test ve işletme alma işlemleri yapılıyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde yapımına devam eden Karadeniz doğalgaz işleme tesisinde inşaatında incelemelerde bulundu. Bakan Dönmez, bu ziyarette TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin ile birlikte Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Sayıştay Başkanı Metin Yener, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’e devam eden proje hakkında bilgiler verdi . Karada 5 bin 500, denizde 2 bin 500 çalışanla birlikte 7/24 esasıyla durmaksızın çalıştıklarını ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bugün itibariyle denizin çevresine götürdüğü toplamın tamamının inşaatının bittiğini ifade etti. Test ve işletme alma işlemlerinin yürütülmesini aktaran Bakan Dönmez, şunları söyledi:

class=”medyanet-inline-adv”>

Bakan Dönmezden Karadeniz Gazı müjdesi Test ve işletme alma işlemleri yapılıyor

“Biliyorsunuz sık sık Filyos’taki Karadeniz gaz sahasının geliştirme çalışmaları ve çalışmaları yerinde görmek için geliyorum. Her geldiğimizde yanımızda çok değerli misafir oluyor. Bugün de yüksek mahkemelerimizin çok değerli başkanlarını ağırladık. Başta şahsım olmak üzere ekibim adına kendilerine de huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Bizim bu projemiz Türkiye Yüzyılı’nın en önemli projelerinden biri olacak.Sahada şu anda hummalı bir çalışma var.Kara kenarları 5 bin 500 merkezi ve deniz kenarı 2 bin 500 çalışanımız var.7/24 durmaksızın çalışıyoruz.Temel amacımız Cumhuriyetimizin yüzüncü odadaki bu milletimizle buluşturmak .Gerek üretim bölgelerindeki kuyuların kazıldığı yerlerdeki sahanın uzantılarıyla ilgili olarak çevredeki mahallerde yada kara çevresindeki gaz işleme alanlarındaki büyük mesafeler kat ettikleri. . Aynı şekilde bu gazı bu alımın alımı ulusal doğal gaz sistemini bağlayacak olan boru hattı da tamamlandı. Orada da test ve yürütme alma işlemleri devam ediyor.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Bakan Dönmezden Karadeniz Gazı müjdesi Test ve işletme alma işlemleri yapılıyor

“BU NOKTAYA KISA SÜREDE GELMİŞ OLMAK BİZLERİ AYRICA MUTLU EDİYOR”

Dünyanın pek çok yerinden yerli yöneticin yerleşimleri dahil olmak üzere bölgeye geldiğini anlatan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Ama büyük bir ölçekte Türk vatandaşlarından oluşturduğunu barındırıyor. Türkiye Petrolleri burada bu barındırırken ve geliştiriyor. Akdeniz’de dünyanın farklı coğrafyalarında bu ve buna benzer yapılar hayata geçirebilecek yetenekleri kazanıyoruz. dedi. Bakan Fatih Dönmez ve beraberindeki heyet ziyaretin anına Kanuni Sondaj Gemisi ön hatıra fotoğrafı çektirdi.

.

Leave a Comment