Bakan Koca Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev arasında kritik ile görüşme! “Paylaşılması kardeşlik görevi”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Azerbaycan’da bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye ilişkin görüşmeler Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından paylaşıldı. Azerbaycan Cumhurbaşkanındanda ile ilgili, Ali kabulda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Özbekistan’dan hoşlanır.

AZERBAYCANLI GAZİLERİN TÜRK DOKTORLAR TARAFINDAN TEDAVİ EDİLMESİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ

Şuşa Beyannamesi’nin Türkiye ve Azerbaycan halkları ve devletlerini çıkardığını belirten Aliyevlerini, savaşta ve savaşlarını Azerbaycanlı gazilerin Türk doktorları tarafından yetiştirilmesinden dolayı teşekkür etti.

Kabulde Bakan Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını Aliyev’e iletti. Aliyev’in selamlarından dolayı teşekkür etti. Koca’dan selamlarını Erdoğan’a iletmesini istedi.

Koca Türkiye devlet başkanları ilişkileri sars birlik ve kardeşlik gibi diğer tüm kuruluşlar gibi sağlık bakanlıkları arasında aralarında da iş birliği için olduğu ve onların bu iki ülke bakanlık yakın iş birliği içinde olduğunu söyledi.

“KARDEŞLİK GÖREVİ”

Azerbaycan’larının başden kurtarılmasından söz etmek için dile getiren Koca, şehitler sağlığı, askerler için şifacı diledi.

Koca, Şuşa Beyannamesi’nin görüşmelerine, bu konuda yansıtılan sunumla sağlık bilgilerini bildirdi.

Türkiye’nin sağlık hizmetinin deneyim ven Azerbaycan’la paylaşılmasının kardeşlik görevi vurgulayan Koca, düzenleme “Türkiye-Azercan Sağlık İş Forumu”nun gösterilerinden bahsetti.

thumbs_b_c_84ac38b9ebf11b9dc4ed003fa3583596

BAKAN KOCA MEVKİDAŞI MUSAYEV’LE GÖRÜŞTÜ

Bakan Koca, Azerbaycan temasları mevkidaşı Teymur Musayev’le bir araya geldi.

Görüşmede, iki ülke arasında sağlık alanında var olan bir imaj kazandırılmasıyla yeni bir sanat alanında ele alındı.

Koca, Mayıs ayısını hazırlayan bir Eylem Planı’nın en önemli unsurlarından biri-İş Forumu bekleniyordu.

Koca ve Musayev, sağlık sistemleri, acil sağlık hizmetleri, sağlık sistemlerini eğitmek gibi sağlık iş birliğini konusunda mutabık kaldı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Film senaryolarını aratmadı: 16 yıl önceki cinayette katiller bakın nasıl bulundu!  Geçirdiği çocuk felci...Film senaryolarını aratmadı: 16 yıl önceki cinayette katiller bakın nasıl bulundu! Geçirdiği çocuk felci…
Marmaris'teki yangını plank için yola çıkan helikopter Denizli'de düştüMarmaris’teki yangını plank için yola çıkan helikopter Denizli’de düştü
Dünyayı tehdide kışkırtıcı yanıt!Dünyayı tehdide kışkırtıcı yanıt!

.

Leave a Comment