Bakan Murat Kurum: Dünyaya ilan ettiğimiz müjdeyi verdi

Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum, İklim değişikliği Konferansı’nda bulunu. Bakan Kurum, “En geç 2038’e kadar tüm emisyonların en fazla pik Yapacağı yıl olarak tüm dünyaya ilan etmiş olduk” ifadesini kullandı.

abone ol

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İklim Değişikliği Konferansı’nda yapacağı, “En geç 2038 Maliyetlerine kadar tüm emisyonların fazla pik yapacağını yıl olarak tüm dünyaya ilan etmiştik” kullandı.

Bakan Kurum, Türkiye’nin, BM İklim değişikliği Konferansı’nın 31’incisine ev sahipliği yapmak için aday olduğunu, BM Sekreteryasına resmi başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

Bakan Kurum, “Hazırlayacağımız İklim Kanunları ile de adımlarımızı atmaya devam etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Hazırlayacağımız İklim Kanunları ile de adımlarımızı atmaya devam seçimi”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2053 yılı için ortaya koyduğu net sıfır emisyon hedefiyle ilgili de konuşan Bakan Kurum, “Bugün Mısır’ın ev sahipliğinde düzenlenen COP27 Toplantısı’nı oluşturmasıyla Şarm El Şeyh’deyiz. Burada gerçekten tüm okul, iklim değişikliğiyle mücadelesi bu mücadeleye katkıları, mülkü Oldukça özet bir şekilde paylaşılmakta.Biz de ülke olarak standımızda sergilemei tüm sektörlerimizle birlikte temsil etmek için buraya geliyor.Konferansta 197 kumanda, 35 bin kumanda var.Biz de Türkiye olarak sergiliyoruz.Ve burada belediyelerimiz, sivil örgütlerimiz, üniversitelerimizle birlikte bu temsili Yapıyoruz.Bu konuda da hem etkinliğimizle yani burada 70 performansımız var.Bu 77 yan performansımızla birlikte, gerek iklim değişikliğiyle mücadelemizi gerek bu ev sahipliklerinde sahip olduğumuz modelden tasarruf etmek amacıyla sanatçılarımızın sergilerini burada yapıyoruz.Tabii az önce genel kurulda da ifade ettikleri, Türkiye iklim değişikliği yle mücadele edebilmektedir. Sayın Devletimizin ortaya koyduğu 2053 net sıfır emisyon hedefe tüm sektörlerimiz iklim değişikliğiyle mücadele ediyor. Ve bu merkezde liderlik yapan, süreçteki ülke olma dürtüsüyle çalışmalarımızı yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Bakan Kurum makamdaşlar ile görüşmelerin de gerçekleştirildiği konferansta Türkiye’nin emisyon azaltma hedeflerini içeren sunumlarını gerçekleştirdiklerini de söyledi.

.

Leave a Comment