Bakan Soylu: Haftaya belediyelerinin terör birimlerine nasıl peşkeş çekildiğini açıklayacağı

class=”medyanet-inline-adv”>

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda evler Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) 2021 Yılı Kesin Hesap Kanun Teklifi, 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi ve Sayıştay raporları görüşüldü.

Komisyonda milletvekillerinin görünümüne ilişkin görüşüldüğü bildirildiği esnada söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un eleştirileri üzerine Bakan Soylu, geçen yıl yaptığı görünümün sunumunda bir değerlendirme ortaya koyduğunu hatırlatarak, “Bu değerlendirmeden sonra hüküm sürme içinde yol boyunca PKK’nın yönettiği belediyelere nasıl terör bölümleri sızdırılmış ve orayı yönetmişlerse acaba diğer belediyelerde de böyle bir durum söz konusu mudur diye yaptığımız değerlendirmede bir sonuca ulaştık” dedi.

“BÜTÜN BELEDİYELERDE TERÖR ÖRGÜTLERİNE NELER YAPILDIĞINI GÖSTERECEĞİM HAFTAYA GÖSTERECEĞİM”

Ardından Soylu, Terör Soruşturmaları (Belediyeler) yazılı kırmızı bir defter alıp havalandırma yoluyla gelenleri söyledi:

“Sonuç burada. Hiç kimseyi suçlamanın bir anlamı yok. Gelecek hafta basın toplantısı ile açıkladığımda sizin söylediğinizin nasıl yalan olduğunu, belediyelerin nasıl terör hücrelerine peşkeş çekildiğini söylerim. Bütün belgeler ile beraberinde Mersin Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, Ataşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle ilgili terör boyutlarına neler boyutlarım boyutlarım. Hem anlaşma yapacaksın HDP ve PKK ile hem terör örgütlerinin üyelerini oraya koyacaksın hem de diyeceksin ki: Bunun yürüttüğüsü hükümetlerin Bakanlığıdır. Yok öyle.”

Daha sonra Özkoç, Soylu’ya “Neden haftaya açıklıyorsun, burada açıkla” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Soylu, “Sana o keyfi bu akşam yaşatmayacağım, gelecek hafta yaşatacağım” dedi.

.

Leave a Comment