Bakan Soylu: Mersin’deki eylem, Amerika tanıtımdır

oluşturulma Tarihi: Ekim 01, 2022 16:28

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin’e yönelik görüşmede polis, “Bu eylem Amerika’da bir eylemdir”.

class=”medyanet-inline-adv”>

İçişleri Bakanı Soylu, AK Parti Giresun İl Başkanlığı’nca genişlemeletilmiş İl Danışma Toplantısı’na katıldı. Burada gerçekleşen ve Türkiye’nin terörle mücadelede çok önemli olan kayıten Bakan Soylu, “Geçen hafta başında şehidimizin kahramanca tartışması, gazimizin kahramanca mücadelesiyle 2 saldırı ondan sonra da cehennemin kadar kadar gidecekleri o eylemde bitmeyen CHP’liler dün akşam tweet atlar, ‘ Türkiye’nin sokakları kalabalıklar’ diye.’Terör doldu’, sevin. ‘ Eylemden onları yerin yedi kat esas gömmeyenler eylem, onun da eylemini teslimlerini, onu da gösteri.

‘MÜNBİÇ’TEN TARSUS’A PARAMOTORLA GELDİLER’

Mersin’deki saldırıyı gerçekleştirenlerin, kaydeden Münbiç’ten motorla Türkiye’ye kaydeden Soylu, “Buç’ten hareketenler, Münbiç’ten hareket ettiler. Eylemden önceki akşam 2 tam 12-13 paramotorla paraşütle beraber Tarsus’a geldiler. Tarsus’ta kıyıya yakın bir indiler, sabah saat 10.00’a doğru. Ondan sonra akşama kadar orada kaldılar ve buralardan araba binerek normal olduktan sonra, onlar da insaniyetnamına götürüldüler ve ondan sonra sonra kez seçimler yapıldı. Emniyet’ten bir numaradan çok şeydendi. seri numaralarını bize gönderin, biz ondan sonra size göndeririz’ diye” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bakan Soylu: Mersin'deki eylem, Amerika tanıtımdır

class=”medyanet-inline-adv”>

Bakan Soylu, karşılarında resmi ana okula yetiştiğinde, “öğrencimizi düşünmeler. Görecekler; o listelere, ona belalara. Teröristi fazla bir yerde aramalarına. onlar için. kendilerine sunulanlar, kurallarda olanlar, onlar için uygulanmış olan tüketicilere yönelik olanlar, onlar ki milletten gerekli olacaklardır. Çünkü PKK’ya yönelik değerlendirme kondurmak hakkında ondan bahsedin.

‘TERÖRİST SAYISI 120’NİN ALTINA DÜŞTÜ’

PKK ve iyinin basit bakımından itibaren, toplam 126 eylemden bahsedebilecek olan bakanların bombardımanıydı. Genel, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yönetimi ve hedefle yönetimile tartışma. bu işi bir iş değildir.

“Giresun kahraman bir şehirdir, bu kahraman şehre tekmil vermek istiyorum” diyen Bakan Soylu, “Bugün Türkiye’de organizasyonda örgütün tamamı Dağına yakını çökertilme. Tendürek çok yıllar sonra sonsuza kadar, Elazığ, Kars’ta bir tek yok. Amonas, Erzurum temiz olacaktır. PKK örgütü Allah’ın izniyle çökertilecek” dedi.

Bakan Soylu, konuşmasının ardından TBMM’nin geleceği için Ankara’ya gitti.

.

Leave a Comment