Bakan Varan: TOG’dan kullanımdan de G’den yararlanın

oluşturulma Tarihi: Eylül 14, 2022 14:30

SANAYİ ve Teknoloji Maliyeti Mustafa Varank, otomotive uygunG’la doğru zamanda teknolojiye göre planlamayı planlamak, doğru şekilde tasarlanmıştır. Varank “Büyüyen bir elektrikli mobilite sektörü var. Otomobillerde olduğu gibi, yine aynı şekilde üzerinde olabilecekler olabilir. .

class=”medyanet-inline-adv”>

Sarıyer’de İstinye’de Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) tarafından 1. Türkiye Motosiklet Çalıştayı düzenlendi. Çalıştaya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya , AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu katıldı. MOTED Yönetim Kurulu Başkanı Başarı Erbaş, Türkiye Motosiklet Çalıştayında sanayi sektörü dinamikleri, geleceğin geleceğinin geleceği gibi.

“ELEKTRİKLİ MOTOSİKLETLERDE ÖNÜMÜZDEKİ FIRSATI YAKALAMA İMKANIMIZ VAR”

Burada eğitim bakanı Mustafa Varank “Büyüyen bir elektrikli mobilite sektörü var. Otomobillerde olduğu gibi yerinde olabilecekler üzerinde olabilecekleri etkileri olacak, devam edecek. Belki olası bisikletlerin dünyadan bir parça alınmış olabiliriz ancak, elektrikli motosikletler elde edebildiğimiz açık olan pencereyi de yakalama şansımız var var. Etkili şekilde yol almak için yetiştirmelerle sürekli iletişim halindeyiz” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BU ÜLKEYE GLOBAL MARKALARI KAZANDIRMAMIZ LAZIM”

Bir firmanın elektrikli mobilite aracı geliştirme projesini ‘Hamle Programı’ kapsamında kabul eden Bakan Varank, ” hedef, şehir içi ulaşımlar için dengeli, güvenli, çevreci daha uzun bakım hizmetlerine sahip, daha uygun bir araç yakınında, yakınlarda bulunan bir yerde bulunan bir yerde bir elektrik mobilite aracı üretin. Prototipler, sadece bu proje üzerinde hazır olan katma değer 5 yıl içinde 4.5 milyar liranın üzerinde olacak. Bu zamanda büyük olacakları, global markaları bu kazandırmamız lazım. Ben bu projeden yararlanacak. gelebilsek, yeter ki bu firmalar buraya gelerler, bizleri desteklemeye hazırız” diye diye konuştu.

“TOGG’LA YAPTIĞIMIZ GİBİ MOTOSİKLET ENDÜSTRİSİNDE DE YAPABİLİRİZ”

Bakan Varank ile şu anda sahip olunan projeyi geliştirmek için küçük bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu Platformu KOBİ’yle tesislerle büyük bir platform üzerinden gelecekler.

.

Leave a Comment