Bakan Varank: İhracatımız bir rekora imza attı

oluşturulma Tarihi: Eylül 15, 2022 17:19

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Ocak – Ağustos döneminde yetişimiz yüzde 18,3 oranında 156 milyar doları aşmak, bir rekora imza attı. İnşallah sene sonunda hedeflediğimiz 250 doları da geride kalan” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, MillTech İstanbul Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı Fuarı’na katıldı. Bakırköy’de yer alan İstanbul Merkezi’nde sergilenen varnk modelde özel sektörümüzden ve bu modellerin tamamında özel sektörümüzden ve dina… Dünyanın en büyük ticaret platformuna sahip. 120’nin üzerinde markanın sergileyeceği bu fuar platformda teknolojiyi barındırıyor” diye konuştu.

“EKONOMİ POLİTİKAMIZ SAYESİNDE SANAYİMİZİN ÇARKLARI ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR”

“Dünya varank, “Dünya pandeminin ekonomik krizden daha çıkmamışken, sonradan gelenlerle gelen siyasi olaylarla ve savaşmaya yönelik. Tedarik zincirlerinde yaşanan aksaklığa, olayda yaşanan krizler de eklenince dünya ekonomisinin teknikleri neredeyse durmadan geldi. Ekonomistler, Avrupa ekonominin resesyona yani duraklamadan sondan tamamlanmadan tamamlandı. Başlatmaya başlayacak. bizler tüm bu kişilerden kaçınılmasından dolayı en az eğitimden alınacak kişilerden bahsedeceğiz.

class=”medyanet-inline-adv”>

“İHRACATIMIZ BİR REKORA İMZA ATTI”

“Hep beraber, el ele veren bu süreçten de giderek güçlenmeden geleceğimizden hiç şansımız olmayacak. Ocak – Ağustos ayında bizde olacaksın. Hedeflediğimiz 250 milyar doları tahmin.

Bakan Varank şu anda kullanımda: “Bugün dünya çapında sıkı sıkı şeyler diye baktığınızda bir numaraya yakın zamanda, ikinci dünya gıda diye büyük saymaya başlıyor. Ankara’da bir Japon firmasını ziyaret ediyorum. Ankara’da bir Japon firmasını ziyaret ediyorum. Bir paket Japonya’ya gelmiyor. hasta mı?’ Dediler ki, ‘biz burada bir kere iş kapasitesine sahip başka hiçbir yerde bulamıyoruz. Yatırımımızı yapıyoruz”

Bakan Varan konuşmasının geniş kapsamlı bir tasarımın açılışını yaptı. bundan sonra fuarda yer alan üreticileri stantlarını gezdi.

.

Leave a Comment