Bakan Varank’tan yerli motosiklet mesajı

İstinye’de Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) tarafından 1. Türkiye Motosiklet Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu katıldı.

Burada bir konuşma yapan Bakan Varank, “Büyüyen elektrikli mobilite sektörü var. Otomobillerde olduğu gibi üzerinde önemli etkileri olacak, devam edecek” dedi.

“Elektrikli motosikletler, önümüzde açık olan fırsat penceresini yakalamamız var.

“PROTOTİPLER HAZIR”

Bir firmasının elektrikli mobilite aracı geliştirme projesini ‘Hamle Programı’ kabul ekleyen Bakan Mustafa Varank, şunları kaydetti:

“hedeflenen, içi ulaşımlar için gelişmiş, yüksek, çevreci daha uzun bakıma sahip, daha düşük maliyetli, otomobile yakın ama motosiklet seçeneklerinden yakın bir elektrik motorlu araç. 4.5 milyar liranın üzerinde olacak.”

Bakan Varank'tan yerli motosiklet mesajı - 1

“AÇIK ÇEK VERİYORUM”

Bu konuda büyük çaplı yatırımları küresel markaları yetiştirmek konusunda cesaretlendirmek ve işaretler, Bakanlığımız olarak açık ve yetiştirmeye vesile olacaksek, yeter ki bu buraya gelirler, bizler desteklemeye hazırız diye konuştu.

“MOTOSİKLET ENDÜSTRİSİNDE DE YAPILABİLİR”

Varank bir müjdeyle devam etti:

“Yılbaşı’nda geliştirme projesini Dijital Platformu Projesi’ni hayata geçirecek büyük işletmelerle bu platformdan yararlanabilecek KOBİ’leri projek bizim aracımızla oluyor. bir araya gelecekler. Biz otomotiv nasıl yapılır TOGG’la doğru doğru zamanda teknolojiye yatırım yaptıysak, aynısını gerçekleştirmekte gerçekleştirmek.”

NTV’den indirin, abone olun

Leave a Comment