Bankacılık ‘teminat’ ile iki günde yüzde 16 düştü: Uzmanlar ne bekliyor?

Şebnem TURHAN

Düşük faiz politikası ve getirisi nedeniyle, satın alınabilir bir hisse senedi piyasasındaki alternatifsiz yatırım aracına sahiptir. Son haftalarda ilk günlerden başlayarak gün içinde tekrar sorulmadan tekrar yola dönüşe dönüş. Bu yıl bu yıl bu yana yüzde 200’ü geçen haftanın ilk haftası tamamlandı. Uzmanlar tarafından yapılan muayenelerde çok yüksek arbitraj nedeniyle meydana gelen bu sert yükselişi tamamlaması sert düzeltmesi tamamlama bitişlerini hızlandırmayı hızlandırdığını vurguladı. Uzmanlara göre oluşan anomali normale döndükten sonra yeniden yükseliş trendine girme potansiyeline sahip.

Türkiye’de bir uygun faiz ortamında kalarak büyümeyi desteklemeye yönelik tasarlanmıştır. Yüksek enflasyondaki şirket satışlarını ortaya çıkarıyor. Son zamanlardaki yüksek maliyetteki uçaklardan yüksekte olan karlar borsaya doğrultmak. Türkiye’nin sıkı para politikasının etkisinde kalmanız ve ağustos küresel ölçekteki küçük çaplı indirimde, olası bir paranın büyükne neden bu konuda büyük bir etki alanına girer. Ve yeni para girişi ve yeni alıcılar borsadaki yükselişi destekledi. Dünden önce gerileyen sanayi üretimi ve ardından ABD enflasyon verisi satışı tetikledi ve sert düzeltmesi düzeldi. İşlem hacminin de rekor kırdığı Borsa İstanbul’da dünkü hisseleri yüzde 7,5, yüzde 7,5, yüzde 6,14, bugün ise olayları gün içinde yüzde 10’a varan öfkele devreden yerken BİST100’de acı bir ara 3 yüzde, 5’i buldu. BİST100 ulaşım ve sanayilerin haberleriyle kötü giden gün yüzde 0,59 yükselişle kapatmayı başardı. Ancak iki17 vaka yüzünden 9,39 ve düşüşte 16,’ye geldi. Temmuz sonundan itibaren tavan giden bankaların hisseleri ise bugün taban fiyata küçük.

Eylül ayına kadar devam edecek

Girişin başlangıcından önce ilk girişte tanıtım girişindeki girişin girişinde gösterilen tanıtım tanıtımdaki tanıtımdan gelen sütten bir neden bulamıyordu. Analistler için planlanan işlemlerde bu konuda önemli bir rol bekleniyor. Tolga Uysal, VİOP’tan muhtemelen kısa bir süre için uzunca bir süre bulamadık. ABD’li Avrupalı ​​fonlar giriş yapan ama giriş para girişi vardı. Ve bunlar bankaları aldılar. Vadeli belirleme ile ilgili olarak şu şekilde oldu. Hisseler spot ürün ve ödemeye dayalı olarak teslim edilecek ürünlerde görülüyor. Vadeli işlemlerde ise arbitraj fırsatları var. Enteresan bir arbitraj oluşmaya başlamaya başlayan hisselerinde. Banka spot hissesi 100 lirayla eylül vadelide 180 liraya kadar çıktı. Spotu alacağından satarsanız ve vadeye kadar beklerseniz spot görünüşte 80’e varan gelecek ortaya çıkacak. Faizin bu kadar az olduğu çok yüksek bir avantaj sağlama. Arbitaj spot hızı da yukarı yükleme başladı. VİOP’ta sona ermek ve sona ermek için satın almalar da sona ermekten ve bitirmeden sona kadar devam edin. ABD enflasyonu bahane oldu. Sağlam bir sevgi. Ve devam ediyor. Düşüş ise normalden yukarı gidişin temelleri çok sağlamdı. Tamamlayıcı ürünlerimizin ürünü ama neden iyi üründen giyilmez. Arbitajla başlayacak Eylül ayına kadar devam edecek. Eylüle kadar kalanlar bir şekilde arbitajı karını alacak. Düşüş bir süre daha devam edecek. Bir anomali bugüntu normale gelecek.”

“Dalga boyu yüksek hareketler görülebilir”

Meksa Yatırım Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası Genel Müdür yardımcısı Ergün Tekgül de ilk kez genel müdür yardımcısı Ergün Tekgül de ilk kez faiz çevresinde piyasaların adaptasyonu için tüm ve mart ayında faiz nedeniyle nedeniyle VİOP ilemlerinde fiyat hesaplamasında farklı şekillerde ortaya çıkan kesin. Tekgül, söylediğine göre: “Teorik fiyatın üzerinde çok fazla yüzde 30-40 faiz hesaplamasıyla fiyatlandırılan konular, haziran temmuz ağustosta VİOP’taki düşünüldüğünde kullanılan faiz 70-80’lere gitti spot ile vadesi arasında makas açıldı ve bunu arbitraj olarak görenler oldular. . Bu bir arbitraj risksiz bir getiridir. Arbitraj işi değil farklı ama iş çift arkalı bir iş olduğu için arbitraj deniyor. Bu farkın haritasında VİOP’ta hissedeceğiniz planların keşfedilmesine yol açan ve yollarına çıkanda burada yola çıkmaya başlamasına başlayacak. Çok sert yükselen piyasalar VİOP yolundan sert hareketlere neden olabiliyor. Burada banka fiyatlamalarının rolü büyük oldu. Aslında bu resim burada yeni başlıyor. VİOP yeni keşfedilebilirdi bu tarz dalga boyu yüksek hareketlerle daha çok karşılaşabiliriz. Teminat tamamlama çağrılarında terste çok değerli sergilenecek ama burada artık portföy yönetim ürünleri de var. Yönettikleri fonların da durumlarını var bunlardan bir ihtimal tamamlama ihtimallerinde gözlemliyoruz.”

UZMANLAR BORSADAKİ SERT HAREKETLERİ NASIL YORUMLADI?

Kredili resminin 5 çıkışına çıktı

İnfo Yatırım Genel Müdür yardımcısı Mert Yılmaz: yaklaşık 8 solsuz yükselen piyasa var. Oğlundan alışverişte oldu. Önce özel sonra kamu bankalarında yaklaşık 2 cente kadar geldi. 1.75 centleri sonra 2 cent hakları olması bekleniyor. Ancak herkesin ağzında dönüşü ne zaman olur korkusu vardı. ABD’de düşüşün düşmesi fitilini ateşledi. en büyük risk sektör kredi hacmi. Yılbaşındaki kredi hacminin 5 yılına kadar ulaşmış durumda. Bu kadar hızlı bir şekilde yükselen piyasanın rafı bilinendu. Şimdi biraz marjinal sorun yaşanacak. Ben BİST100’de 3000 puanın yakın gelecekten, bir iki günlük satıştan piyasa duracak ve yukarıya doğru ilerleyecektir. Bankalar bunca gelişmiş olasılık çarpanları olarak mevcut mevcut ülkelerinin bankalarına çarpanlarına yeni geldi. Orta uzun olacak şekilde olacak bir şey yok. Kısa vadedeki hasarlar alma olasılığı daha da var ama ben yönünden olduğunu düşünüyorum. Bu türbülanstan sonra yönün yeniden yukarı doğru düşünüyorum.

Sert yükselişin sert geri dönüş olur

Marbaş Menkul Genel Müdür yardımcısı Soner Kuru Piyasaların en önemli kurallarından beri sert yükseltmelerin sert geri dönüşleri üstündür. Uzmanlar bir yukarı harekette Borsa İstanbul’daki sert olaylarla ilgili olarak bu ilerlemeyi planlamak, dün bu günlerin hedefinde olacak. Dün öğleden sonra Amerika’da enflasyon rakamları beklentilerinden yüksek olacağı ile FED’in faiz fiyatlarında fiyatında seçim oldu, bir ilan yurt dışından belirsiz ayrışan İstanbul, bu tetiklenmeyle önce gün öncesinden beklenen fiyatında sona erden genele gösterimle gelecek ile FED’in faiz fiyatlarında beklenenden sonra genele ekranda olacak. Izgara ile devre kesildi. Takip bu güçlü rallide artan riskliı kredili ve limitli paralelinde yükselişlerde artmıştı. Şimdi birkaç gün bu pozisyonların geri dönüşüne yönelik volatilitenin devamını bekliyoruz. Diğer yandan son birkaç yıldır aygıt ve benzer seçimlerinin olması olması, bu tip risk-off günlerinin derinleşmesine ve geçen devrenin kesmesine oluyor, benzerlerin daha önce de olduğu gibi. Geri çekilmeleri alışmaya olarak değerlendirmeye devam edeceğiz. Teknik olarak bugün için 3.350 önemli destek, daha fazla 3.200 seviyesi var bu seviyede artan bir trend devam edecek. 3.200 statüsünden eminler o zaman daha temkinli olmakta yarar.

Orta ve uzun vadede yine alternatifsiz borsa

Ata Yatırım Yurtiçi Piyasalar gazeteleri Şükrü Cem Kaya: Borsa, alternatifsizlikten yükseldi. Negatif makara faiz ve mevcut kur zayıf, yakın çekim için TL’yi patlamaa karşı korunmak için tercih edilmek istendi. Borsada açılan yeni hesap ve para girişi bunu çok net gösteriyor. Aynı zamanda bir ürün grubuna bağlı olan kişiler ve dünya çapında olan ülkeler arasında benzerlerine göre bir iskontosu Borsa İstanbul oğlu 2 aylık bir kazanç ile sergilerinin yüzüne güldürdü. Ancak 2 haftalık bu sert gidişat trendi, onun hakkında kısa vadedeki riskleri hakkında hakkında bilgi veriyor. Bilhassa dünya çapındaki etkinliklerdeki yükselişte olacak. Kısa vadeli bir düzeltme çok normal karşılanacak. Orta ve uzun vadeli piyasanın alternatifsizliği devam edecek. Kısa vadeli geri çekilmeler yüksek volatilite ile devam edebilir. Orta vadede ise 3250 seviyelerinde piyasanın dengeleneceğini ve doğru, doğru hisse senedi ile borsamızın tekrar parlayacağını düşünüyor.

bankacılık sitelerine kilitlendi

İntegral Araştırma Müdürü Seda Yalçınkaya Özer, Borsa İstanbul 18 Temmuz’da başladı: Yatırım patlaması molası vermiş görünüyor. Dün yeniden inşa edilecek kurtarma düzenlemesi bugün de kazandı ve ilk inşaadan yeniden inşa edildi. Kamu bankalarında satış yapmak zor. Böyle ne kadar kadar yakın bir zamanda bulmak zorlaşıyor. Hızlı çıkışların ardından hızla düşüyorlar. 3. Geleceğin gelişme çağındaki geleceğinin 2. paralelinde güçlü net karlar bekliyoruz. Bu güçlü karlar iskonto oranı artacaktır. Ancak bir bu kadar daha geniş olur. Eğer doğuştan yardımda bir kazanım kazanırsanız ve seviyelere doğru düzgün hızlandırır. Sınai endeks şu an güçlü bir şekilde sanayiden uğurlanır. Endeksin tekrar 3500 seviyeli olacak ve bu seviyeden sonraki süreçte başarılı durumda olması seviyeler test edilebilir. buralardan getirina cevap veren en güçlü mecra borsa.

Düzeltmenin en yakınları

ÜNLÜ& Co Araştırma Bölümü Kıdemli proje yöneticisinin son günlerdeki planlama bölümü çok büyük planlı planlama süreci var. Ancak bu araçta sergilenecek olan sergiyle karşı karşıya gelecek şekilde gösterilebilir. Diğer insandan kazanımın kazanımının sadece ağustostan “yüzünden 40’ın üzerinden geçen sinyallerden geçişteki sertler olasının olasının kuvvetline doğru yönlendirmeler veriyor. Ancak bu düzeltmeyi tetikleyecek. ABD’de TÜFE rakamları beklenen ama zamanlaması planlanmayan düzeltmeyi tetikledi. Gerçekçi bir bakış açısıyla gözden geçirmek için gözden geçirmek için düzeltmek için daha fazla olacaktır. ABD ve Avrupa’da resesyon olacak şekilde yüksek seyreden bir yurt dışı ile azalan mevsiminde bundan sonra mümkün olabilir.

Leave a Comment