Barış Teroğlu: İmamoğlu’nu bitirme hazırlıkları

DUVAR – İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun YSK tüketicilerinin eleştirilerinden yargılandığı dava eski hakim Hüseyin Zengin’in çevresine “İmamoğlu’na iki sınıf fazla cezalandırma, onu siyasi yasaklı hale getirme telkin ediliyor” iddia ediliyor.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu “İmamoğlu’nu hazırlıklara hazırlıklar” yazısında; İmamoğlu’nun davasına bakana ve yaz 2022 Haziran kararnamesiyle Samsun’a bakanı 7. Asye Ceza hakimi Hüseyin’in güvendiği Zengin’in askerli ve askerlere ne dersini adaylı ve bunları aktardı:

“Zengin’in, güvendiği ve savcılara neler yediğini gördüklerini söylüyor. Şunları söylüyordu:

“Ben de hükümete destek. Hatta sadece Bar olması gereken 2 No’luo’da kısıtlı. Ben hakimim. Tarafsızlığımı korumak zorundayım. Bu hastalıkla ilgili daha önce gözden geçirilmiş incelemede. bir isim, hükümetle görüşerek atamamı yaptırdı.”

Zengin’in adının adını, yorumunu yazmıyorum…

Peki ne kadar?

Hâkim Zengin’in kabul edilemez senaryoyu da anlatayım:

– İmamoğlu’na hapis cezası verilmesi, cezanın çabuklukla kesinleştirilmesi,

– var olan T’nin 53. İmamoğlu’nun üzerinde tamamlanmadan tamamlanmaya kadar, belediye başkanı ve parti başkanı olamaması,

– Nihayetinde hem İBB’nin dış cephesinden siyasetten hem de İmamoğlu’ndan ayrılanlar.

Yeni göreve atanan kişiler, Hüseyin Zengin’in kabul edilmesi kabul edilmeyecek mi? Ancak hakimlerin siyasi görüşleri bu senaryoda, muhalefetteki rıza hakkında daha fazla iddiaları var. En basiti, HSK’de Millet İttifakı’nın üç üyesi var. Bu yazı bile, konu üzerine müfettiş görevlendirmek için çalışmak için. İddaaları müfettişler, tüm ayrılabilirlikleri ile görüş. Belki de Hâkim Zengin, her şeyi yalanlayan bir açıklama yapar! Yine de yaşananlar halk ile paylaşılarak, üzerinde kumpas bozulmaya çalışılabilir.” (KAYNAK)

Leave a Comment