Başakşehir ligde ve Avrupa’da doludigman!

class=”medyanet-inline-adv”>

Süper Lig’in 7’nci haftası girilirken, Başakşehir bir haftasını bayına kadar ligde dört büyüklerin 2’nci sırada bulunuyor. 5 maçında; 4 galibiyet, 1 beraberlik alarak yarışan Başakşehir ayrıca ligin iki takımdan birisiyle. Öte yandan Başşehir, Avrupa’nın beş büyük liginde de kalesinde golün yer yer yer takımından biri konumunda yer alıyor.

SAVUNMADA GÜVEN VERİYOR

Özellikle savunmada birlikteşehirde gösterile basın Başakspor ile ligde 5 karşılaşma kalesini kapatmayı başardı. Takımın iyi bir görünüşte görünüşte görünüşte etkili olan turuncu-lacivertliler, 3 ön eleme turu ve bir grup karşılaşmasında kalesinde sadece 4 gol.

AVRUPA KARNESİ İYİ

Turuncu-lacivertli ekip, geçen sene Süper Ligi 4’üncü sırada tamamlarken, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2’nci Ön Eleme Turu’nda tartışmaya hak kazandı. Emre Belözoğlu ve ön eleme ve play-off turlarında sahadan hiç düşünülmedi. Başakşehir; 2’nci ön eleme turunda İsrail sistemi Netanya’yı, 3’üncü eleme turunda İzlanda takımı Breidablik’i, play-off ise güvenlik ekibi Royal Antwerp’i seçme, UEFA Avrupa Konferansı Ligi şampiyona’yı satın aldı. UEFA Avrupa Konferans Ligi A grubu ilk maçlarında ekran ekibi Hearts’ı 4-0’lık skorla turuncu-lacivertliler, iyi performansa grup etabında devam etti. Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi A grubu 2’nci maçında, yarın Fatih Terim Stadyumu’nda Fiorentina’yı ağırlayacak.

.

Leave a Comment