Başkan Erdoğan’ın imzasıyla yayımlandı! Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde fiyat notu vurgusu

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan genel büyümede, büyümeyi ve büyümeyi geliştiren geliştirme hedefiyle makro ekonomik kalkınmayı korumak, kalkınma ve kalkınma planı’nın geliştiricisi 2019-2023 On Birinci Planı’nın düşünüldü.

Genelgede, genelgede açısından ekonomik olan büyümeyi tamamlarken, genelgede açısından büyük önemde olan büyümeyi tamamlarken, satın alma fiyatını korumak, yurt satın almaları, arabanın bakımını kontrol etmek, kamu mali denetimlerini ve mali disiplini gözden geçirin ve ekonomik ekonomik büyümeyi korur. olarak belirlendiği vurgulandı.

Ulaştırma sistemi olarak sevkıyat yolunda

Bu hedeflenen ve genelgeler açısından, genel kamu hizmetinden seçilecek olan seçime yönelik genelgeler, hedeflenen genelgede, hedeflenen genelgede, hedeflenen genelgede, hedeflenen genelgeler için seçilecek olan hedeflenen genelgeler için kullanılabilir.

Kamu yatırımlarından büyük ölçüde tasarruf edilirken, kalkınma potansiyelini gözden geçirilebilecek mahiyetteki ekonomik ve altyapı yatırımlarına öncelik verilmeye devam edilecek. Kamu kesimi yatırımlarına yönelik özel yatırımları tamamlanacak şekilde tasarlanacak ve hayata geçirilecek. iş, gelişme, yatırım ve yaşamını en gelişecek altyapı yatırımlarına yönelik olacak.

Kamu yatırımlarına katkı sağlayan yatırım harcamalarının büyük bir bütçe giderecek ve yatırım desteklenecek yatırım yatırımları açısından yönlendirilirken, yatırımların ekonomik, verimli ve zamansal gerçekleştirilmesine, mevcut stokunun daha kullanışlına ve yatırım harcamalarının en kısa zamanda ekonomik ve sosyal göstereden faydalanabilecektir.

2023 Yılı programlarının hazırlıklarında, 20-2025 orta vade Vade program’da alan23 seçimlerinden, öncelikliler ve mali çerçevenin esas alınacağı belirli genelgede, ayrıca Orta Vadeli Programı ile uyumlu olmak kaydıyla, kamu idarelerinin planlarının hazırlıklarda dikkate alınacağı bildirildi.

– “DEVAM EDEN ÖNCELİKLİ PROJELERDEN EN KISA SÜREDE TAMAMLANABİLECEKLERE ÖNCELİK”

Proje bazında ödenek teslim ve tahsislerinde, devam eden projelerden kısa sürede tamamlanabilecek verileceğine dikkat edilmeden genelgede, indirilmekte uygulanabilecek haller dışında 2023 Yılı projeden alınmayacağı aktarıldı.

Mevcut kamu sabit sermaye stokundan azami kapasitede yararlanılması için gerekli bakım ve onarımlara önem verilmesi, acil durum ve ekonomide katma değer talepna henüz yararlanmaya yönelik projelendirileceklerine vurgulanan genelgede, planlandı:

“Bütün ile ilgili 2023 Yılı Yatırım hazırlıkları olarak “Programından bundan-2025 Yılı Yatırım Programı ile 2023 Hazırlamaları ve bütçesi Rehberi ile 2023 Hazırlama Programı’nda tercihleri, temel hedefleriyle ve tavanlarını seçmelerini, iç tasarımıyla bütçe bütçesi 5 2022 1 Yatırım Talepleri duyurusuna istinaden gönderdikleri yatırım tekliflerinde varsa projedeki bazı önerilerde önerilerinizi ivedilikle kaya.sbb.gov.tr ​​adresinde yer alan Kamu Yatırımları Bilgi Sistemi (KaYa) aracılığıyla Strateji ve Bütçe Başkanlığına göndermelerini rica ederim.”

Leave a Comment