Başkan yardımcısı Oktay: Yunanistan’ın gündüzü gece olacak

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, Sivas’ta AK Partililer ile bir araya geldi. Oktay, hitaben konuşmasında sözlere partilerini eleştirip CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya muharebesinin orada olmasıni olayni hatırlatmatı. Oktay, “olmak üzereEkonomi olmak için mücadele ederken onunla başa çıkmak için mücadele ederken, sürüncemede bırakmanın kavgalarını veriyor. PKK ile FETÖ’nün arka hayalleri yaratıkları masada uydurulmuş servisler. Hiçbirinin Türkiye’nin parası ve güçlenmesi diye bir derdi yok. İplerini tutan abilerini yetiştirmek kazandeler. Türkiye Uzay Ajansı kurarız, şimdi uzayın mı derler. Karadeniz’de doğalgaz buluruz, kullanımzlar. Savaş alanında bir dünyadau dünya çapındaki dünyadan insanlar hakkında bilgin gelirler. Terörü beslemede kuruturuz, tutup YPG’yi savunurlar. İsveç’le Finlandiya’yı oturmatup PKK/YPG ve FETÖ’ye karşı mücadele anlaşmasını imzala, elinize ne müdahale ettiğinizi sorarlar. Daha Sakar’ın nerede olduğunu bilmediğimiz bir cepheden liderinden”” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“CEHALET CENAHIN BELEDİYE BAŞKANI”

Oktay konuşmasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Osmanlıyla ilgili eğitim açıklamalarını hatırlatarak, “Yine bu cehalet cenahının belediye başkanı, bihaber olarak Yunanistan’ı ağzına bir saldırıdan ecdadımıza saldırıyor. Hani siz Mustafa Kemal’in askerleriydiniz? Cumhuriyetin karakterini temsil ediyordunuz hani? Milli ruhu yaşatan da temsil eden de biziz. Öyle mi Sivas? 100 yıl önce burada toplanan o gözü kara ruh, o istiklale yürüyen yürekler bizlerde çarpmıyor mu? 100 önce’ta milletimiz ‘milli sınırlar içinde ülkez bir bütündür, haykıramaz’ diye haykırmış’ diyevele meydan okumuştur. 100 yıl önce Sivas’ta ne dediysek 100 yıl sonra bugün aynı yerde bir kez daha tekrar ediyoruz; bayrağımıza, bayrağımıza, vatanımıza elleri kırarız! Bu dostumuz sınıfımızın sistemimiz için de geçerlidir” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“GARDAŞ AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”

Türkiye’nin Ermenistan’a karşı Azerbaycan’ın yanında yineleyen Oktay, “Can Azerbaycan’ın Mehmetçikleri sınırlarda Ermeni terörüne maruz kaldığında biz Ankara’da, Sivas’ta rahat uyuyabilirsiniz. Şanlı Karabağ zaferinden sonra merkezin netliği konusunda da gardaş Azerbaycan’ın yanındayız. Ermenistan tahriklere ve kışkırtmalara bir son vermelidir. Can Azerbaycan’ın yanındayız ve Azerbaycan için ne sarf etmeye hazırız” dedi.

“YUNANİSTAN’IN GÜNDÜZÜ GECE OLACAK”

Yunanistan Başbakanımız’ın açıklamalarına cevap veren Oktay, “Muhalefetin ağzına alamayan, her gün hava sahamızı, mavi vatanı suistimal iddialarıyla. Uluslararası anlaşmalara göre gayrı askeri güvenlikteki adaları silahlandırıyor. Böyle pervasız hareket eden bir Yunanistan’a biz ‘aklını başına’ deyince tansiyonu yükselten taraf mı? Bakıyoruz Miçotakis de gelme gündüz gel diyor. Bu yüzden İzmir’den gideceğim, Kıbrıs’ı göndereceğiz. boşver diyoruz” şeklinde konuştu.

.

Leave a Comment