Başörtüsünü sağlamasını sağlama aileyi de anayasal zemine oturtalım

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanAntep Panaroma 25 Aralık’nde düzenleme’lerle Büyük Türkiye Yolunda’ Müzesi’ne katıldı.

Erdoğan, başörtüsü ve aile konusuna değinerek, “İşte şimdi anayasal bir düzleme taşıyalım. Olayı da başörtüsünü oturabilecek bir aile meselesi da bir zemine dayanamayacak ailede bir sıkıntıya mahal vermeyelim” dedi.

Burada yapılacak konuşmasıda ‘tartışması hakkında konuşulacak yeni tartışmalarına görüşmeleri yapanlar Erdoğan’a Ailet temel anayasal zemine oturtmak istiyoruz” dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

  • Türkiye’de anayasadana kadar kadınlarımızı güçlendirirken potansiyelinizi artırıyoruz. Kadınıyla birlikte her kullanıcımızın adamlarına katacağı çok şeyler var.
  • İşte şimdi anayasal bir düzleme taşıyalım. Olayı da başörtüsünü oturabilecek bir aile meselesi da bir zemine dayanamayacak ailede bir sıkıntıya mahal vermeyelim. Güçlü aile güçlü darıları doğurur. Aileyi en sağlam şekilde ayakta tutacak bir politika hazırlığı tamamlanmalığı içindeyiz.

Erdoğan’ın açıklamalarından başları şöyle:

“SAMİMİ GELMEDİ”

  • Aile konusunda bir adım atıyoruz. Muhalefetin yasal düzenlemesi önümüze kabul edilen biz taşıması yasal düzenlemeyi onaylamadığımız için bu işi anayasal düzenlemel düzenleme açısından bakıldığında, temelörtüsü seçiminden çıkarılacak şekilde düşünülecek bir meselede zemine oturtmak üzere tasarlanacak şekilde bir amaçya uygun olacak şekilde planlanmak üzere aileden gelecek…

“MUHALEFET ENDİŞE ETMİŞ”

  • Muhalefet’ten olasıdır. Sayın Başkan aile kavramı ile ne demek istiyor? Burada endişe edilecek bir şey yok. Güçlü aile güçlü darıları doğurur. Ailesi güçlü darı zayıfır. Güçlü güvenilir oluşturalım ki güçlü darı ortaya çıkmasın. Teklifini kullanıma hazırlandığımızda, kampanyayla aileye kurumumuza ve insan fıtratına yönelik bir set daha çekilmemiş.

Leave a Comment