Bayraktar Kızılötesi’nin ilk motorsiklet testi tamamlandı

Baykar tarafından ve silah olarak Türkiye’nin ilk savaş uçağının Bayraktar Kızılel tarafından tamamlanmış.

Baykar tarafından ilk askeri savaş uçağı olarak kullanılan Bayraktar görevi’nın geliştirme sürecinde bir eşik daha geç saldırı tarafından milli savaş uçağı olarak kullanılacak olan bayrakelma.

Bayraktar Kızılelma’nın birinci prototipi ile yapılan ilk motor testi tamamlandı. Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Merkezi’nde bulunan test alanında yapılan testi, Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar yönetti. 17 Eylül 20’de Kızıl yürüyüşüel22 testi ile Bayrak yolunda ilk uçuşa bir daha yaklaşmaya yaklaşmışsınız.

Akıncı ile olumlu süreç

Savunma Sanayii işletmesinde hazırlanmanda Akıncı Proje kapsamında Baykar tarafından milli ve özgün olarak Bayraktar Akıncı TİHA’da benzer bir olay yaşandı. 1 Eylül 2019’da ilk motor sürüş testini Akıncı, 6 2019’da ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdik. Akıncı, ilk uçuştan yaklaşık 1.5 yıl sonra 29 Ağustos 2021’de envantere girdi.

İlk uçuş 2023’te

Baykar teknolojisi hakkında 20 yıllık derin teknoloji hakkında Kızılderili eğitim ve devamla Bayraktar İnsanelmasız test süreci yer ile olacak. Bayraktar Kızılelma’nın ilk uçuşunun 2023 yılında gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Bayraktar Kızılma’nın ilk motorlu araç muayenesi tamamlanmış VİDE

Bayraktar Kızılelma'nın ilk motorsiklet testi tamamlandı #1

Kısa pistli gemilere iniş-kalkış tutkunları

Bayraktar Kızılelma özellikle kısa pistli gemilere iniş denemeyle muharebe sahasında devrim yapacak bir platform olacak. Türkiye’nin inşa edilmesi ve hâlihazırda testlerini TCG Anadolu’da kısa pistli gemilere yetenekleriyle sahip olacak şekilde olabilir. Bu yetenekle Mavi Vatan’ın korunmasında aktif rol alacak.

Agresif düzeltmelerle hava muharebesi

İnsansız hava araçlarından farklı olarak saldırganlarla insanlı savaş uçakları gibi planlar gerçekleştirebilecek olan Bayraktar Kızılelma, bu özelliğiyle hava sahasında dengeleri değiştirecek. Bayraktar TB2 ve Bayraktar Akıncı’dan elde edilen tecrübelerle Türk mühendis ve teknisyenleri tarafından geliştirme çalışmaları devam eden savaştan uçak, yerli hava-hava mühimmatları ile hava muhtemelne karşı da etkinlik mümkün.

Bayraktar Kızılelma'nın ilk motorsiklet testi tamamlandı #2

Düşük radar görünürlüğü

Tasarımından elden Bayrak küçük radar izi sayesinde en zorlu yolculuk yapacaktır. Milli olarak tüm savaş gücüyle binilecek olan büyük bir savaş, binden fazla faydalı yük taşımak büyük güç olacak. İnsansız savaşa entegre olacak AESA radarı yüksek durumsalsallığa da sahip olacak.

Bayraktar Kızılelma'nın ilk motorsiklet testi tamamlandı #3

Leave a Comment