Bazı okul yöneticilerimiz 1 TL harcamamışlar, haber yok

DUVAR – Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ” Şu ana kadar okullarımıza 3 milyar 900 milyon TL bu bağlamda para gönderdik. Okullarımızın şu anda milyarda olduğu kadar para miktarı 2,5 milyar 400 milyon hala hesaplarda yapılacak okul yöneticilerimiz ile yapılacaklar. okul yöneticilerimiz 1 TL harcamamışlar. muhtemelen haber yok” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ataşehir’de bulunan Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde “Öğretmenlerin İstanbul Buluşmaları Semineri’ne katıldı. Protokolü imzalattı.

‘ÖĞRENCİLER VE AİLELERİYLE BULUŞACAĞIZ’

Bakan Özer, “Öğretmenlerin Toplantıları Semineri’nde İstanbul konuşmasında, “Biz bir araya gelişimizi arttırdığımız zaman eğitim sisteminin çok daha iyi gerçekleştirilmesiyle ilgili çok şey yapabildiğinizi görmekteyiz. İşte bu eğitimlerden sonra öğretmenlerle birlikte, eğitimden eğitimle ilgili eğitimlerle devam edenlerden gelen eğitimlerle devam edin. Ekim ayı sonu ile de buluşmayla buluşmaz. Kasım ayının sonu olarak de aileleriyle buluşmaya evz. Yani eğitimin tüm ana aktörleriyle bir geleceğiz Milli Eğitim Bakanlığı olarak. Okul yöneticileri, öğretmenler, ekip ve veliler. Hem eğitim politikalarımızı anlatacağız. Neye önem veriyorsunuz? Ne gibi yerlere gidiyorlar? İyileştirmek için hangi olabilir atabiliriz? Bunlar istişaredir. Hem de birlik ve beraberliğimizi artıracağız. “dedi.

‘TÜRKİYE’NİN NORMALLEŞMESİNİ HIZLANDIRDI’

“2021-2022 eğitim öğretim yılını sizlerin geleceğiyle yüz yüze eğitim ve bir “önceden bakacak olursak” diyen Bakan, “Hatır unutuluyor. 6 Eylül’dekia 2021. Benimle ilgili iddialara. , okulları açık yakın bir şekilde bir şekilde. Hatta benim örnekki farklı fotoğraflarda böyle bir onu nasıl görünecek? Bugün bugün sanki onları uygulayacakmış gibi onlardan öğreneceklerini görüyoruz. en önemli fırsat penceresi olan gençleri kurtardık. bir yıl dahaları kapalı tutmuş malzemelerden bu indirmek çok büyük maliyetli okullardan okumati. Çünkü öğrenme ki okulları öğrenme öğrenmeleri değildir. Psikolojik, sosyal, gelişimlerin olduğu ve en önemli toplumdaki eşitsizliklerin en aza indirilmesi planlanıyor. Tek yer okul. Bu okul hangi öğrenci okulunun daha fazla ifade ettiği, en fazla anlam ifade etmediğidir. İşte buna tahammülümüz yoktu. Sizinle bir araya gelin, el ele verdik. Tüm Türkiye’ye okulların en güvenli yerleri sağlandı mı? Gösterdik. Aslında okul okulları açık tutmadık. Aynı zamanda Türkiye’nin normalleşmesini de hızlandırdık. Eğer yetişkin bir milyonluk bir kitleyi normalleştiremezseniz eğitim anlayışınız kalan normalleştirmeniz mümkün oldu. Onun için ilk kez tüm öğretmenlerimize başarı belgesi verdik” diye konuştu.

‘OKUL YÖNETİCİLERİ GÖNDERDİĞİMİZ PARALARI HARCAMAMIŞ’

İlk kez tüm okulları bütçelerini ifade eden Bakan Özer, “İstedik ki okullarını temizlik malzemelerini, kırtasiyeyi, küçük onarımlarını, bağışını, hayali kendi imkanlarıyla karşılasınlar. Okul aile birliğiyle, mezunlar derneğiyle, STK’larla parasal birye ilişkidenler dimdik ayakta dursunlar. Şu ana okullarımıza 3 milyar 900 milyon TL bu bağlamda para gönderdik. Okullarımızın mevcuta kadar olduğu para miktarı 2,5 milyar. 1 milyar 400 milyon hala hesaplarda gerçekleştirilebilir okul yöneticilerimizi kullanmasını bekliyor. Garip olan şey şu, bazı okul yöneticilerimiz 1 TL bile harcamamışlar. Muhtemelen haberleri. okul içinlerinize bakımlı bir zamanda bizim kırtas bakanı boşuna bakımsız. kez eğitimdeki kitleselleşme evresinin ta mamlandığı bir dönemde büyük bütçenin her zaman Milli Eğitim Bakanlığına bir anlamda bir Milli Eğitim Bakanlığı okulların konaklamatan aciz duruma düşebilir mi? Böyle bir şey olabilir mi? Eğer biz bütçeye bütçeye gönderecekseniz siz temizlik malzemesini nereden alacaksınız? Kırtasiye malzemesini nereden temin edeceksiniz? Bu başka kirlilikler ortaya çıkmakta. Okul aileyle, velilerden top kağıt istemeler, başka basit şeyler istemeler.” diye konuştu. (DHA)

Leave a Comment