Bazı soruları var, sormak zorundayım

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesine eğitimda olacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazılarının nasıl olduğunu belirtiyor: “Parayı topluyorsun, herkes sıraya girdi, soru yatırdı. Kurayı 6 sonra ay çekeceksin. Kurada benim hakkım ne olacak. Yarın müteahhit, ‘Ben yapmıyorum.

Kılıçdaroğlu'ndan sosyal bir konutta'yım: Sorudan var, öğrenmek zorundayım

Abone Ol

Google Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Arnavutköy Kültür, Spor, Eğitim ve Yaşam Merkezi Açılışı’na katıldı.

Burada açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, “Hiçbir evde gelecek endişesinin olmadığı bir Türkiye inşa etmek istiyoruz.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sosyal konut projesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdarlar, “Herkes ev sahibi olsun” Eyvallah. Başımın üstünde yeri var. Her fakirin, onun fukaranın sokabileceği bir evi olsun. İtirazım yok. Ama kafamda bazı sorular var, sormaktayım” dedi.

“Parayı topluyorsun, herkes sıraya girerken, yatırdı. Kurayı 6 ay sonra çekeceksin. Kurada çıkmazsa ne olacak benim hakkım?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Yarın müteahhit, ‘Benum yapmayacak. Demire, planlanana zam geldi’ dese ne olacak? Beşli çeteye garanti vereceksin. ‘Müteahhitlere makul düzeyde kâr elde edilecektir. .

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“İstanbul şansına sahip. İstanbul, dünyanın en güzel kenti. Üç büyük imparatorluk’a sahip bir kent başlı başlı oğlu çok önemli ve değerli.

Başkan, ‘Kent rant gözüyle bakmıyoruz’ dedi. eski kente rant gözüyle bakanlar, ‘bölgelere sorulmadan Kupon verilmeyecek’ diyenler elini İstanbul’dan çeksin. Arnavutköy’den CHP az değerlidir, geçerlidir. Kabahat bizde. Siz kendinize sofranıza oturdunuz mu? Derdini hayaliniz mi? Ankara’da ölüm ‘Bize oy ver’ dedik. Vermiyorum diyor. Gelmedik, oturmadık ama şimdi yapıyoruz. Geleceğiz, oturacağız, helalleşeceğiz, kucaklaşacağız. Adalet için, hak için hukuk için birliktesiniz.

Kütüphanenin adının ‘Cemil Meriç’ olması çok güzel. Bizim hak edene hakki tasarlamayı gösterir. Onun siyasi görüşüne göre, onun bizim tarafımızdan kullanımından hiçbir şeyden farklı yapmadığımızı gösterir. Bu halkımızın kültürümüzün, edebiyatımızın parçası.

Belediye başkanları ‘Fakir mahallelerinden servis götüreceğim’ dedim. Arnavutköy’den birisi. Bir anlamda İstanbul olarak’un varoşu. İstanbul ayrı, Arnavutköy ayrı. İstanbul’un bütün değerllerinden Arnavut de yararlanmaması gerekir.

ALTILI MASA MESAJI

Bizim görevlerimizden birisi fakirin fukaranın savunmasını korumaktır. Fakirin fukaranın izin vermeme hakkınız varsa sosyal devlet olur. Hiçbir şey gelecek kaygısının olmayacak bir Türkiye inşa etmek istiyoruz. Biz bu olayı inşasını sadece CHP olarak değil, 6 siyasi parti bir araya getirmeyi istiyoruz. Sorun bir Türkiye sorunudur. Ayrışan Türkiyeuz. Kucaklaşan bir Türkiye istiyoruz. Varsa kafalıyla yüzleşmek isteyen bir Türkiye istiyoruz. birlikte yaşamak istiyoruz. Böyle bir Türkiye 6 liderin de istekleridir. Bu hareketimizi geliştiriyoruz.

SOSYAL DEVLET VURGUSU

Alt gelir gruplarından üst gelira olağanüstü kaynak transfer oluyor. Yani fakirden alıp zengine veriyorlar. Oysa dünyada yaşayanlar fazla vergi öderler, halka daha fazla kaynak aktarılır. Sosyal devlet budur.

SOSYAL KONUT PROJESİ

Fakirin, fukaranın yanındayım. Projelar, “Herkes evin sahibi olsun” diye açıkladı Eyvallah. Başımın üstünde yeri var. Fakirin, fukarasının başını sokabileceği bir evi olsun. İtirazım yok buna. Ama kafamda bazı sorular var, sormak zorundayım. Parayı topluyorsun, herkes sıraya giriyor, sıraya yatırdı. Kurayı 6 ay sonra çekeceksin. Baştan kura çeksen de alacaksın, seçeceksin, 6 ay sonra kura çekeceksin. Kurada çıkmazsa ne olacak benim hakkım?

Ben birileri gibi faizle geçinen birisi değilim. Birileri gibi devleti soyan, kul hakkı yiyen biri değilim. Siyaseti temize çıkarmak, ahlaklı siyaseti fakirin fukaranın yararına, siyaseti inşa etmeye çalışmak.

Söylediğim şuydu. Para topluyorsunuz güzel. Yarın müteahhit, ‘Ben yapmıyorum. Demire, planlananya zam geldi’ dese ne olacak? Fikirtepe’de gecekondular vardı. Kentsel dönüşümde kaldı, fakiri fukarayı devam edenler, binalar diktiler, fakire ne yurt kaldı. savunmak savunmak yine bana kaldı. Aynı tablonun istemesini istemiyorum.

Beşli çeteye garanti veriyor. ‘Müteahhitlere makul düzeyde kazanç elde edilecek şekilde garanti ver. Bu insanlar terk etmesinler, işi bitirsinler’ dedim. Hemen havuz medyası bir merkezden alım başlıyor. ‘Kıldaroğlu, ev sahibi olması için’ diyor. Akıl var mantık var. Benim başıma gelmiyor mu? Ben fakir fukaranın ek birtein girmeden garantiyi müteahhit müteahhitlerin çoğu girmedi. Akılları sıradakiler, seçmeli Kılıçdaroğlu ses çıkarmayacak, yemezler. Ben fakirin, fukaranın, dulun, garibanın yanındayım.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment