‘Benim yerimde olmak pek de özenilecek bir şey değil’

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışan Neuralink ve tünel girişimi şirketi Boring Company’nin patronu Elon Musk aynı zamanda satın aldığı Twitter’da yapmak istediği pek çok değişiklikle boğuşuyor.

G20 ülkelerinin önde gelen gelen iş dünyası kuruşlarını ve sanayi örgütlerini bir araya getiren B20’ye video konferansa katılan Musk, Asya’daki pek çok araya giren iş insanının “Doğu’nun Elon Musk’ı” olmak istediğine dair gelen yoruma yanıt verdi.

“NE DİLEDİĞİNİZE DİKKAT EDİN”

Musk, şöyle konuştu:

“Ne düşüncelere dikkat edin. Kaç kişinin gerçekten benim gibi olacağından emin değilim. Ben olmayı hayal ettikleri gibi olması bekleniyor.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; yeni satın aldığı sosyal medya platformuyla ilgili de konuşan iş insanı, içerik içeriği Twitter’da para kazanabilmek için daha çok sayıda ve uzun videolara izin vermek aralarında olduğunu söyledi.

“Burada resmen, mumlarla bir şekilde oturuyorum” diyen Musk, sürdürülebilir enerjiye geçiş hizmetine inandığını ancak bunun ne kadar süreceğinin önemli bir mesele olduğunu vurguladı.

NE OLMUŞTU?

Tesla ve SpaceX CEO’su Musk’ın, Twitter’ı satın almasının ardından platformda yapılacak değişikliklere dair pek çok haber çıktı.

Bunlar arasında mavi tikin para bilgilerinin alınabilmesi ve videoların paylaşılması gibi bilgiler var. Öte yandan ünlüleri ve firmaları taklit eden hesapların kullanılması mavi tik kayıtlarına alınmıştır.

Ayrıca Twitter’ın 7 bin 500 çalışanının yaklaşık ömrünün görevine son verildi.

Reuters, Tesla yatırımcılarının Musk’ın Twitter’la bu kadar meşgul olmasından dolayı endişe duyduğunu yazdı. Zira şirket hisseleri, Musk’ın Twitter hissini satın aldığını duyurduğu nisandan bu yana yarı yarıya düştü.

Leave a Comment