Beş para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim!

T24 Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı geçmiş ilgili haberde “Kasım ayını bekleyin” ifadesiyle bağdaştıran Yeni Akit gazetesine sert sözlerle yüklendi. CHP lideri, “Bu bir aparat. Toplumun kucaklaşmasını istemeyen, kim ve öfke kusan, sarayın beslemelerinin oluşturduğu bir aparat” diyerek düşünceleri Yeni Akit’e, “Bu yalanlarınızın, bu hedef göstermenizin, beş para etmez dilinizin kullanımını sormazsam namerdim” diye seslendi. Kılıçdaroğlu, “İşine geldiğiyle terör örgütüyle iş tutanların ölülerini kaldırmaya gittikleri kişilerin, yola çıktıklarında teröristlerle mektup arkadaşı olanların bize vatan millet dersi veren asla asla yürekleri yetmezliği. Hadlerini bilecekler” dedi.

CHP lideri, “Birileri var ki içindeki bağı koparmak için ele geçiren gelen yapıyor. Bu bağ unutulabilir. İnsanlar birbirine sarılmasın, sığınmasın ikametgahı. Saldırısından nifak nasıl yayılmasınım diye bir arayışın içine girenler var.Özür dilerim ama bunlar artık alçalsın insanlar.

“Sınırları yok geçen hanında kim döndürdü?” diye soran Kılıçdaroğlu, “Elini kolunu sallayarak teröristler gelecek, İstanbul’a yerleşecek. Çalışacak fabrikada, terörü nasıl gerçekleştireceğine dair eylem yapacak, bombayı patlatacak ve birileri bunun hesabını ulaşacak! Olmaz! Olmaz, değerli kişiler, olmaz” kullanılmış.

Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı orta MHP lideri Devlet Bahçeli‘ ye de yüklendi. Kılıçdaroğlu, şehit yakınlarına verilen aylıkta ömürlerini belirten Bahçeli’ye; “Eğer Türkiye’nin bu temel varlıkları var ise bu ayrımcılığı ortadan kaldırmak için, şehitlere harikaysan, gazilere harikaysan bu kanunu getirmek parlamentodan oy birliği ile çıkaralım. Bizim değil senin olsun. Çıkaralım” diye seslendi. Kılıçdaroğlu sözlerinin devamında, “Ben çıkaracağım ama saray izin vermeyeceksin diyebilirsin. Bir kere de sarayı dinleme, Kılıçdaroğlu’nu dinleyeceğim de. Bir de saraydan kendini kurtar, neden sarayın emrine giriyorsun? Milliyetçilik nedir? Şehitlere saygı göstermektir. Milliyetçilik ve ülkücülük gazinin şehit yakınlarının Mülkiyeti teslim almak.Gerçekten milliyetçi parti cumhuriyeti halk partisidir” kaydetti.

CHP lideri, “Teröre de lanet olsun teröristlere de lanet olsun teröristlerin yolunu açanlara da lanet olsun. Avrupa Birliği’ne bu sığınmacı anlaşmadan çıkacağız. gülerek noktaladı.


CHP liderinin açıklamalarından çıkanlar şöyle:

“Hiç kimse bu ülkede benim sorunum var siyaset ilgilenmeyecek demeyecek”

“Siyaseti böyle okumak lazım. Ne için yapılır? Taşeron işçileri bunun örnekleridir, onları örgütledik ve onlar kalıcı kalıcı ve kadroya alındılar.Sonunda bir mücadele hak ettiği sonucu elde etmiş oluyor.Çaykur’un mevsimlik işçileri var.Onlar da bizim sorunumuzu kim dile getirecek diye devam ediyorlar.Rize’ye ve 9 bin 300 mevsimlik çalışana sesleniyor, senin çözecek kişinin adı Bay Kemal’dir onu unutma.Rize’de oyumuz düşük farkındayım ama orada bir sorun var ve olması lazım. asla unutmaz, kaçak çayları Rize meydanında yakacağım.Oyunuzu kullandığınızda ‘beni m sorunumla kim ilgilendi’ ona oy vereceksiniz. İkili olmaz. Mert gidecek oyunuzu vereceksiniz Bay Kemal gelecek sorunu çözecek. Nokta. Öğretmen kardeşlerime de sesleniyorum hiç endişe etmeyin. Ayrıca kendine sahip olmayan bir kesim daha var orman köylüleri eklendi. Orman köylüleri ile ilgili özel bir açıklama yapacağız. O nedenle orman köylülerinin de beni yakından dinlemek istiyorum. Sizin sorunuzu çözeceğim, başından kılları çekerek çözeceğim. Hiç kimse bu ülkede benim sorunum var siyaset ilgilenmeyecek demeyecek.

“Şehitler arasındaki ayrımcılığı önermek için kanun teklifi verme” sonucunda bulunarak Bahçeli’ye seslendi: Saraydan kendini kurtar!

“Şehit yakınları ve gaziler arasındaki oğullar… ya şehit yakınları arasında gaziler arasında olur mu? Üzülerek ifade ediyorum ki var.15 temmuz şehit ve gazileri için 2 bin 600 liralık ödeme 4 bin liraya çıkardı.Peki diğer şehit yakınları ve gaziler için bu para verilmiyor?Ne dedik, sorun varsa adresi belli, Cumhuriyet Halk Partisi.Sorunları çözen, adaletle davranan bir parti.Bu konuda 15 kanun teklifi verilmiş.En çok kanunu veren CHP, MHP’den de üç dört grup onlar da kanun teklifi vermişler. , şehitlere harikaysan, gazilere manzarasıysan bu kanunu getir parlamentodan oy birliği ile çıkaralım.Bizim değil senin olsun. Çıkaralım. Ben çıkaracağım ama saraya izin vermiyor diyebilirsin. Bir kere de sarayı dinleme, Kılıçdaroğlu’nu dinleyeceğim de. Bir de saraydan kendini kurtar, neden sarayın emrine giriyorsun? Milliyetçilik nedir? Şehitlere saygı duymaktır. Milliyetçilik ve ülkücülük gazinin faydasini şehit yakinlarinin mülkiyetini teslim almak. Gerçekçi milliyetçi parti cumhuriyet halk partisidir.

“Toplumun beraberliğini engellemek isteyenlerin bazı yönetici, bazı siyasetçi, bazı gazeteci kılığında arasında geziyor”

“Hepimizin başı sağ olsun. Sevmek, yeri geldiğinde ortak üzülmek.Ancak birileri var ki bu bağı koparmak için elinden geleni yapıyor.Bu bağ unutulsun barındırıyor.İnsanlar birbirine sarılmasın, sığınmasın barındırıyor.Acısını sevincini paylaşmayı barındırsın.Hiçbir kısmı yönetici, bazı siyasetçi topluluğu gazeteci kılığında içinde geziyor.Toplumun kucaklaşmasını. birlik ve beraberliğini engellemek isteyenlerin bazı yönetici, bazı siyasetçi, bazı gazeteci kılığında çevresinde geziyor.zehir saçan dilleri var.terörist saldından nifak nasıl tahliyeim diye bir arayış içine girenler var. teyenlerin tamamı alçaktır.

Yeni Akit’e: Beş para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim!

Bakınız şuna, bu bir aparat. Az önce söylediğim toplumun kucaklaşmasını istemeyen, kim ve öfke kusan, sarayın beslemelerinin oluşturduğu bir aparat. Bu aparat ve bu aparatı kullananlar şunu çok iyi bilsinler bu fotoğrafa koyduğunuz kişi terör dehşetinin pusu kurduğu kişidir. Bu kişi bir terör tehdidiü bitirme planını yapıyor diye utanmadan sıkılmadan suçladığınız kişidir.Bu yalanlarınızın, bu hedef göstermenizin, beş para etmez dilinizin hesabını sormazsam namerdim. Herkes şunu çok iyi bilsin biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz ve ben CHP’nin genel başkanıyım.işine geldiğiyle terör örgütüyle iş tutanların ölüleri aşmalarını sağlamalarının, yola çıktıktan sonra teröristlerle arkadaşı mektup olanların bize vatan darı çıkışı asla asla yürekleri yetmezliği. hadlerini bilecekler.

“O sınırı yola geçen hanına kim döndürdü?”

“Sınırlarımızı yol geçen hanına kim döndürdü? Nasıl geçtiler? Asıl sorulması gereken soru bu! O sınırı yol geçen hanına kim döndürdü? Kim elini kolunu sallayarak buraya geliyor. Ve bizim bilmediğimiz daha ne kadar terörist uyuyan hücre olarak Türkiye coğrafyasında yer almış durumda? Karşı ortak tavır takınmak zorundayız.35 yıldır hala terörle mücadelede ciddi bir yol alınamamışsa ve teröristler kollarını sallayarak geliyorsa bir sorunumuz var demektir.

“Bu yalanlara artık kimsenin kanmasını istemiyorum, artık bu milletin canına kastediliyor”

“Ülkeyi yönetimleri zata seslenmek istiyorum sen ne işi yapacağım? Çok açık ve net konuş. Birileri çıkacak diyecek ki böyle bir günde siyaset olmaz. Hayır efendim siyaset böyle günler olmasın diye yapılır zaten. Sınırları kevgire çevireceksin, herkes iyi dinlesin bu yalanlara artık kimsenin kanmasını Artık bu milletin canına kastediliyor.Bunlar ne komşuluk ne sahip çıkmayı bilirler.Olanlar her şeyi yalan tek inandıkları şey mevki, makam, para!

Bahçeli’ye: Yabancı askerlerin yabancı asker postalarının Türkiye topraklarını çevrelerine neden evet dedin?

“Sayın Bahçeli, yabancı askerlerin yabancı asker postalarının Türkiye topraklarını çevrelerine neden evet dedin?

“Teröre de lanet olsun, teröristlere de lanet olsun, teröristlerin yolunu açanlara da lanet olsun”

“Teröre de lanet olsun teröristlere de lanet olsun teröristlerin yolunu avcılara da lanet olsun. Avrupa Birliği’ne bu sığınmacı anlaşmadan çıkacağız. En geç iki yıl içinde bütün sığınmacıları kendi ülkelerine götürülmek. Söz!”

Leave a Comment