“Beş turluk yakıtla altı tur atmaya işe yarar”

Şampiyona lideri Max Verstappen, liderlerinin son bölümündeki en hızlı isimdi ancak seansın son anlarında bir türlü turunu tamamlayamadı.

Önce ekiplerin istekleri doğrultusunda turunu iptal etti, son turda tarafından pite çağrıldı. Bunun hakkında, son turunda benziniydi ve eğer o turu tamamlasaydı, bittiği için kalacaktı ve araçtan yeterli miktarda alınamayacak için de diskalifiye edilecek.

Verstappen, “Gerçekten b**tan bir durum.”

“Bir turda hızlıydım ama bana turu tamamlamadım dedim, ben de ‘tamam’ dedim. Son turda bu kez de pite girmemi söylediler ve o zaman neler olduğu benim için netleşti.”

“Yakıt derecemiz sınırlı ve önceden olması gereken şey. Seans hakkında kısıtlı veya önceden alınmış şey. Seans hakkında yaygın olarak kullanılmamış veya gerçek olması gereken. Takım, yeterli tahmini daha fazla fark etmeliydi.”

“Araca beş tur benzini yapacaksın, bunu yapmayı düşünüyorsun ve altı tur atacaksın.

“Şu anda hiç mutlu değilim. Elbette bir takım işi olduğunu ve ben de hata yapmak, takım da hata yapabilir ama böyle bir asla kabul edilemez.”

“Bundan ders almak için gerekli bir şey değil. Böyle bir şeydi.” dedi.

Verstappen, beş yarışlık bir galibiyet serisi yakalamış durumda ve Singapur’da geçiş zor olması için bunu devam ettiremeyecek gibi görünüyor.

Hollandalı pilot, ” bence biraz Monako’ya benziyor, geçiş yapmak çok zor ve belkiyle gelişebilirsiniz ama şu anda yarınki yarışı düşünecek durumda görünüyor.”

“Araca bindiğimde onun zamanında gelenin kabulü ama şu anda olanlardan çok kızgınım.”

“Şimdi bir süreliğine geçmeyecek, gereklim ve farklı şeyler düşünmem gerekiyor.” dedi.

Leave a Comment