Beşiktaş’ın ilk gölü öncesi ofsayt var

Hani çiftler tanıdıklar, “Biz çok anlaşamıyoruz” derler. Aslında İstanbulspor Beşiktaş’ta aynı şey var gibi; sahaya çıkan kadroda İstanbulspor’da sadece iki yabancı var. Beşiktaş’ta “Kim yerli oynarsa kim yabancı oyunyamaz”, “Kim yabancı oyuncu yerli oyunyamaz” tartışmaları var. İstanbulspor’un kadro yaş ortalaması 24.5,
Beşiktaş’ın 26.6. birinin mali değeri 12,3 milyon Euro, Diğerinin 123 milyon 680 bin Euro… Ama sahadaki oyuna bakıyorsunuz hiç de öyle değil. İstanbulspor amatörce mücadele ediyor, yardımlaşıyorlar, rahat rahat oynuyorlar, kaybedecek bir yok oluyor.
Beşiktaş maçı 2-1 liderliğinde ancak yanında vitesi yükseltip o zamanda sinirle iletebildik. Bu yazı yazarken dakikalar 89’du. Maçı Beşiktaş, pozisyonlar da var. Ama hakkı mı? hayır… Beraberlik iki takım için de adaletli bir skor.
Beşiktaş endirekt vuruştanın ilk altın öncesi ofsayt ofsayt var. Endirekt vuruşu N’Koudou direkt kaleye vurmayın. Herhalde maçının kontrolünün zayıflığını görmedi. Zorbay Küçük olacak şekilde FIFA eskimeyecek. Ve bu Zorbay Küçük FIFA imtihanında etek eski bakımlı etek lisandan etek de oyun kurallarından sınıftan kaldı. Ama Türkiye’de maçlara çıkıyor. Yapay zekayla bu maça atanması da enteresan!

Beşiktaş teknik direktörü için ziller çalmaya başladı. Çünkü takım iyi oynamıyor. Bazı oyuncularda güvenirlik var. bunun nedeni saha mı saha dışı mı bunu da çözecek olan Beşiktaş yönetimi.

.

Leave a Comment