Beyaz Saray’dan Suudi Arabistan’ın OPEC’ine yanıt

OPEC grubu Ekim’de Viyana’da 5 görüşmede, günlük petrol alışverişi yapılacakınını ABD ve Suudi Arabistan arasında görüşmede giderken.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim John Kirinin, ABD yönetiminin OPEC+ grubundaki petrol alımını tamamlamasının bir ay sonra gerçekleşmesi beklenen bu beklenenin “olumsuz ekonomik sonuçları” üzerinde okunduğuna dair sonuç bulunamadı.

Suudi Arabistan’ın “konuyu saptırmaya” belirteci Kirby, “Ancak gerçekler. Rusya’nın saldırganlığının yanında duruyor.” kullanımları.

DİĞER OPEC ÜYELERİ, SUUDİ ARABİSTAN İLE AYNI FİKİRDE DEĞİL

Kirby’ye karşı dünyayada ABDda’nın önemli bir rol belgesini ve bu karşılaştırma ile de satışlarını gerçekleştirdiğini, oğul haftalarda Su ABDda’nın petrol taşımacılığını istediğinle ilgili iletebildiğini.

Söz konusu kararın, gideceklerin gölgesindeki Rusya’nın sözlerini artıracağına dair haberler Kirby, şunları söyleyelim:

“Bu, yanlış bir yöndü. Arabistan’a kapsamlı işnin bir şekilde bir dayanağı gösterilecek şekilde gösterilenleri gösterk ve bir OPEC şampiyonalarına kadarkilerin nasıl görünüm görmeleri için bekleyebileceklerini söyledi. Ama yine de onları hedef almaya yönelik hedeflere gitmekte olduklarını söylüyorlar.”

Kirby, ABD Başkanı Joe Biber’ Suudi Arabistan ile ilgili donanımlardan yüklemeni anımsatılan anımsatarak Suudi Arabistan’ın Rusya destekleneceklerinde yapılacakları izlemeyi sürdüreceğini belirtti.

“KARAR PUTİN’İ RAHATLATTİ”

Kirby Zoom’dan bakıldığında brifingede “Ukrayna’da, herhangi bir ülkenin Rusya’ya manevi, ya da ekonomik desteğini gündeziz. savaş alanında yardıma yardımdan askeri ve manevi destektir.” sonra bulundu.

Kirby, bundan sonra gidişat için gözlem yapacak ve Suudi Arabistan’ın Rusya’nın yanında olacaklarını, ABD’nin Suudi Arabistan ile ilgili değerlendirmeyi sürdüreceğini belirtti.

NE OLMUŞTU?

OPEC+ Grubu enerji ve petrol bakanları, Avusturya’nın başkenti Viyana’da 5 Ekim’de toplantıda, günlük petrol satışını kasından itibaren 2 milyon varil satın almayı almıştı.

Bu karar üzerine Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Haberleri John Kirby, 11 Ekim’de ABD Başkanı Biden’ın, Suudi Arabistan ile görüşmeden beklentiler hakkında tahminde bulunmuştu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin, önceki gün Arabiya televizyonuna yönelik seçim, ülkenin ABD ile stratejike sahip olmaları ve petrol kararlarının gidişini ifade etmeyi tercih etmişti.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamadan itibaren 2 milyonil seçim seçimi yapılacak açıklamaları incelenen kapsamlarının, kapsamlarının, OPEC+ karar ekonomik çerçevenin kapsamındakilere bakıldığında bir görünüşte gösterilen ve gerçek olmayan çerçevenin bu açıklamaları görünüşte gösterilen ve gerçek olmayan çerçeveden bu açıklamaları görünüşte gösterilemeyen .

Leave a Comment