Beylikd’nde yangın dumanı pazarı kapladı: Yurttaşlar zor üzüldü

Yangın, saat 14.45 sıralarında Beylikdüzü Yakuplu Şehitler Caddesi’nde bulunan bir depoda çıktı. Edinilen nesnelere göre, depo içinde bulunan eşyalar henüz tamamlanmamış yanıltıcı yanmaya.

İhbar doğrultusunda olay yerinde çok sayıda artan, polis ve sağlık şirketi sevk edildi. Olayların başına gelen yaklaşık 2 saattir. Alışveriş yapmak isteyen yurttaşlar zor yaşarken, metrelerce yükselerek sokakları kaplayan dumanlar havadan dron ile görüntülendi.

“GÖZLERİMİZ YANIYOR, NEFES ALAMIYORUZ”

Yangın depolarının yanında yer alan pazar yeri de yoğundan. Bazı pazar esnafı tezgahını toplayıp giderken, kalan esnaf ise dumanlar üzerinde çalışılmaya çalışılıyor. “Vatandaşa hizmeti veriyoruz” diyen pazarı esnafı İsmet Toprak ise, “Yaklaşık 3 böyle duman içinde insan ve kalabalık saat alıyor. Ne belediye ne de herhangi bir yerden var. Tam anlamıyla mağdur durumdayız. Yanımız alamıyoruz, ciğerlerimiz ama can çekişiyor nefesleri tükeniyor de çöpe atılacak. Halk için de buradayız” diye konuştu.

Alışveriş yapan bir vatandaş ise, “Alışveriş yaparken, satış yapmak mı? Bütün şehir dumandan. Alışveriş yapmaktayız. ne yiyip, ne içeceğiz” güvenerek anlattı.

Leave a Comment