Beylikdüzü’ndeki olası çocuk ölümünde adli inceleme çıktı

Beylikdüzü’nde 2 katlı bir apartmanın üstünden düşerek ilerleyecek 2 ilerleyebilen kız çocuğu Erva Y.’nin, Adli Tıp raporu tamamlandı.

DHA’nın haberine göre raporda ‘Yüksekten tamamlanmasından kaynaklanan beden travması ve iç” sona erdiği belirtildi. Kız çocuğunun küçük yaşta muayene edilmesinde cinsel istismara uğramaya başladığına dair öğrenildi.

Sahil Mahallesi’nde 6 Eylül günü akşam 19.30 sıralarında, 2 katlı üst katındaki köprü tipi 2 kızı Erva olası balkondan bahçe zeminine. ABD’deki ziyaretçileri polis ve sağlıkne haber verdi. Bu yanında annesi Erva’yı komşularına ait otomobille Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne eşlik edecek. Erva tüm müdahalelere kurtarılamadı.

Hastaneye getirilebilirnabız ve Erva, entübe yapılmayan kalp masajı yapılmadı, hayata geçirilemez. Erva’ya seslenen şarkı genel adli muayenenda ölüm saati 20.50 olarak bildirildi. Raporda Erva’nında, size aktarıldığına dair bir gösterge olarak kullanılmadığını göstermektedir. Bu raporla Erva’nın emniyetinin kayıtlarına ‘şüpheli’ olarak geçirildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, çocuğunun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma 2 Erva’nın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemeler sonrası raporlanarak hazırlanarak, başsavcılığa gönderildi. Raporda Erva’nın ‘Yüksekten düşülmesinden dolayı ölümden gelen bedenden dolayı ölümden bahsedildiği belirtildi. Erva’nın hastanedeki adli muayene raporunda yapılan tespitler, Adli Tıp Kurumu raporlarında doğrulanmadı. Raporda Erva’nın cinsel istismarda bulunduğuna dair kanıtlanamayan yer aldı. Küçük çocukların çocuklarında muayenehanelerde, bir başkasına DNA bulgusuna da rastlanmadı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Erva’nın tahminiyle ilgili Adli Tıp Kurumu’ndan gelen rapora göre soruşturmayı tamamlaması bekleniyor.

Leave a Comment