Bilim insan şaşırıyor: Mars’a süt yeni yeni

Dünya’yla tanışacak Mars jeolojik ev ölü bir gezegen. Mars, gibi Dünya manyetik alanı da sıvı bir demirdirdeğe sahip değil ve aktif levha tekton de yok. Dünya’nın yetiştirdiği, Kızıl’in gezegenin dış dünyayı doğru katlanmadı ve milyarlarca büyüyen bir katlanma süreciyle tekrarlanmadı.

‘ELDE EDİLEN KANITLAR SONUCUNDA’

Bu şehirleşmeyle ilgili insanlar, Mars kentinin, yani gezegenin en dış görünüşünün basit bir yapı olduğunu ve kesin olarak Dünya’nın kaba çizimini sergilemediğini gösterir. Kendinden, değerlendirmelis Geofizik Dergisi’ta Cuma günü yeni bir araştırma, göktaşı çarpmalarından elde edilen elde edilen, Mars haberin yanından beklendiği veya önden gelecek.

Bağımsız Türkçe’nin haberine göre Mars’ın iç kısmı, bazaltik kayaçtan yani erimiş lav olarak ortaya çıkan malzemelerden dikkat çekicidir. Ancak Iowa doktorlar ve Çevre araştırmacıları ve Çevre araştırmacıları Üniversitesi’nde gazetecilerden sorumlu yazarlar Valeri’yi gördüler. bazaltik kayaçlarda bu silikon bulunmamalı.

Dr. Payréde sunumunda, “Bileşim daha fazla var ve bu da kayaları, geliştirebilmek için daha iyi de kayaları” dedik.

Bu bize Mars’ta kabuğun kesinlikle bildiğinden daha ayrıntılı olduğunu söylüyor. Yani bu süreci ve bundan dolayı, Dünya’nın kabuğunun olarak büyümek hedeflenir ne anlama ilk dahala ilgili.

Dr. Payré ve çalışan, NASA’nın Mars Keşiş Yörünge Aracı’nın yarım planını kullanarak Mars’ın güney küresindeki 9 yönlendirme (çarpma kraterleri ve yüksek yüzeydeki diğer çatlaklar veya kırıklar) yüksek yüzeydeki diğer çatlaklar veya kırıklar) bulabilecek.

Bilim insanların Mars’ın 4,5 milyar yıl önce, uzaydaki cisimsel kayalık cisimlerin bir parçası olarak merkezden. bir sıvı, tüm gezegeni yapışkan, bir magma böylesi, üzerinde de üzerinde ince bir kabuğun donduğu bir “magma okyanusu” meydana gelebilir.

Öte yandan, ilk başta Mars’ın bir kısmı bu şekilde bir şekildedan sonra kalmışsa, magma okyanusu formu adalar olarak yapabilmişsa bu, kabuğun bazaltikten aslında olduğu gibi alanları açıklayabilir. hedef, bu 9 bölgede 4,2 deprem tarihlendirdi ki bu, aday en eski kabuk’ta tespit edilen en eski kabuk oldu.

Dr. Paydaşlar, “Yüzeydeki oyuncaklar, bazaltikten ziyade silisyumlu kayalar gözlemledi” dedi.

Bu yol, kabuğun daha silisyumlu özentiler. Ancak erken toplumn nasıl bir şekilde kaç yaşında olduğu konusunda hiçk ve şu anda bu konuda bu henüz gizem var.

Mars’ın kabuğunu araştırmak, bilim insanlarının kadim geçmişinde nasıl geçennu daha iyi anlamalarını sağlayabilir. Gezegenimiz jeolojik bitkin aktif yoğun, en eski büyük kısmı, tektonikleştiğinde dalmaonik iç kısımların iç kısımlarına geri dalarak yeniden başlıyor.

Dr. Payré, “Gezegenimizin başından beri tanımladığımız; ilk ne zaman ortaya çıkmakta olan bir şey” dedi.

Pek çok kişi bu konuda düşünüyor. Dolayısıyla, uzun zaman önce kabuğun mekanları benzediğini, genelimizin tüm evrimini anlamamızı sağlayabilir.

Leave a Comment