Bir dünyaca ünlü dijital platform daha Türkiye’ye geliyor. RTÜK lisansını ilerletmek

Tüm dünyada birlikte yayın platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte yayında Türkiye‘de ben. En son küresel yayın platformlarından Disney+ Türkiye’deki yayın hayatına başlarken RTÜK lisansı alan yerli platformda bir atılımda bulundular.

Medyaradar’ın haberine göre; şimdi ise dünyanın en büyük yayın platformlarından biri olan HBO Max, RTÜK lisansını aldı Türkiye’de etkinliklere başlamaya ve hazırlanıyor.

HBO MAX’İN 10 YILLIK RTÜK LİSANSI ONAYLANDI

Son zamanlarda, HBO Max’ RTÜK’e lisans verilmesi kabul edilmiş ve HBO, 10 yıllık RTÜK eğitimine kavuştu. Platformun RTÜK’ün onaylanmasıyla birlikte dünyaca büyük yapımların bulunduğu HBO Max, Türkiye’de izleyicilerle buluşacak.

WarnerMediaHBO Max, ‘nin sahibi olduğu video servisidir. Game of Thrones gibi popüler HBO yapımlarını bulundururken aynı zamanda platforma özel HBO Max Originals içeriklerinde yer alıyor. Son günlerde en çok konuşulan dizi HBO Max Originals oyunu ise Game of Thrones devamı olan Ejderha Evi.

HBO MAX TÜRKİYE’DE NE ZAMAN YAYINA BAŞLAYACAK?

HBO Max’in henüz Türkiye’de ne zaman platformunu aktif hale getireceğine dair 10 yıl boyunca planlanacak olan Türkiye’de izleyicilerle buluşması için tüm yasal gereklilikler tamamlandı. Buna bağlı olarak HBO Max, çok yakın bir resmi Türkiye duyurusunu yaparak Türkiye’de yayına başlayacak.

.

Leave a Comment