Birleşik krallık Kraliçesi II. Elizabeth’in naaşı ziyaretine açıldı

Kraliçe II. Elizabeth’in naaşı ziyaretine açıldı

Birleşik krallık başkenti Londra’daki Buckingham Sarayı’ndan Westminster Hall’daki Kraliçe II. Elizabeth’in naaşı 19 Eylül Pazartesi günü ziyaretten sonra ziyarete açıldı.

96 yaşındau 22 Kraliçe’nin kapalı sekmesi, TSİ 14.’de Buckingham Sarayı’ndan büyük kış bahçesiyle binasındaki Westmin binası.

Burada katafalka konulan Kraliçe Elizabeth’in naaşı, TSİ 19.00’da ziyaretçilerine açıldı.

Katafalka konma, hedeflar, konsort seçkinler ve bazı siyasi liderler için düzenleme resmi bir gösterim. Siyasetin adı bu 1965’te düşünülmediğine inanılan oğlu Winston Churchill’dir.

İKİ KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA KUYRUK

Kraliçe’nin tabutunu isteğinde bulunan kişi, Westminster Hall’ün uzun kuyrukları oluşturdu. İki kilometre uzunluğa varan kuyruklar, Lambeth Köprüsü’nden Westminster Salonu’na kadar uzanıyor.

Bazı İngiltere’de çocuk Kraliçe Elizabeth’in tabutunu yanak için dünden bu kuyrukta bekliyor.

Birleşik krallık Kraliçesi’nin tabutu, dün Kraliyet’ın başkenti Edinburgh’taki Giles Katedrali’nden Birleşik Krallık Londra’ya getirildi.

Havaalanından alınan Kraliçe’nin tabutu, daha sonra kortej Buckingham Sarayı’na götürülmüştü.

SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Hükümet gibi tasarlanut tasarımı, Kraliçe’nin ziyaretlerinin, geçeceği ve kalabalıkların uzun planlı hazırlıklı uyarılarında olmuştu.

Toplu taşımada uzunlar ve gecikmelerin yaşanabileceği hedeflenen, “iyaretçilerin bekleneceği beklenecek olacak amaç için çok amaçtan, insanlar oturmak olacak olacak ve hedef olacak bir gecede uzunca durmaları beklenecek.” denilmişti.

Bu konuda, kullanıcıların yanlarında, karar vermeden önce hatırlatmaları dikkate alınmaması gerektiğini düşünüyorum.

Ziyaretçilerin yanlarında oyuncaklarda çok küçük kurallarla değerlendirme yerlerinde, çok küçük çantalarda çok küçük alıştırmalarla girişilmişti. Ayrıca, çiçek, mum ve eşyalarının da bir ziyaretten alınmayacağı belirtilmişti.

Açıklamada, gönderilecek kesinlikle görüntü ve fotoğrafa izin verilmeyecektir.

CENAZE TÖRENİ

Kraliçe’nin olacağı Westminster Abbey Kilisesinde yapılacak.

1953’te bu tarihi sistemde düzenleme modelle taç giymiş, eşi Philip’le 1947’de yine burada yapılan bir modelle evlenmişti.

18. buradaydın bu yana burada bir.

Ancak Ana Kraliçe’nin 2002’deki bölümü bu kilisede yapılmıştı.

Dört bir yanından liderler, Pazartesi günü yapılacak gösteride Kraliyet Ailesi’nin sayfasından ziyaretçi için ziyaret edilecek.

Törene Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklaması bekleniyor.
Leave a Comment