Bitcoin 3,5 ayı; Ethereum 2 ayı dibini görmüştü! ‘Kripto paraların geleceği Fed’in elinde’

class=”medyanet-inline-adv”>

Kripto para fiyatları hafta sonu ABD ağustos ayı enflasyon rakamları, ekonomistlerin tamamlaması ile yeniden değerlendirme açısından zengindi. Yüksek gelen enflasyonun haberleri ABD Merkez Bankası’ daha hızlı faizımına olasılığıylalarda risk yönelimi. Kripto para başlangıcı yeni haftaya sert sertleşmelerle; dünkü işlerinde Bitcoin 9 Haziran’dan yana, Ethereum ise 16 Temmuz’dan bu güne en düşük seviyeler öğrenildi. Haftanın ikinci iş makineleri kripto piyasalarında serüven sürerken; tüm dikkatler Fed’de

PİYASALAR NEFESİNİ TUTTU, FED’İ BEKLİYOR

Fed’in para politikasını Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) eylül ayı sonu yarın sonuçlanacak. Fed faiz faizi, yarın yarın Türkiye saati ile 21:00’de açıklayacak. Başkan Powell’ın konuşması ise, 21:30’da başlayacak. Powell’ın açıklamalarında, kullanıma yönelik. Piyasa fiyatlamalarına, Fed’in 75 baz puan artırımına düşünüldüğüne kesin gözüyle bakılıyor. Bunun yanında enflasyon grafiği, 100 baz puan artışımı olasılığı da masada yer alıyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Piyasalar nefesini tuttu ve Fed’in faiz kararlarına odaklandı. Karar yayın ise piyasaların yön bulması; İşin bitmesiyle da riskten çıkması bekleniyor. Fed’in para politikasında beklenilen şekilde ilerlemek için gelinen hale gelmek, sevilmek üzere tasarlanmak üzere.

BITCOIN VE ETHEREUM’DA SON DURUM

En popüler kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) fiyatları, bugün içinde en yüksek 19 bin72 dolar, en aşağıda ise 19 bin 159 dolar görürken, saat 13:50 gölgede 1,44 yüzlük 19 bin 257 gösteri sergiliyor . Bitcoin son 7 meselesinde 14’ün üzerinde değer kazanırken; piyasa değeri 369 milyar dolar oldu.

Bitcoin 3,5 ayı;  Ethereum 2 ay dibini görmüştü 'Kripto paraların geleceği Fed'in elinde'

class=”medyanet-inline-adv”>

İşlem hacmi en yüksek kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ise yaklaşık yaklaşık yüzde 0,05 gidişle 1356 dolar hareket ediyor. ETH, gün içinde en az 1341 doları, en yüksek 1392 doları görürken; oğul 7 gün içinde yüzde 22’ye yakın düştü.

Bitcoin 3,5 ayı;  Ethereum 2 ay dibini görmüştü 'Kripto paraların geleceği Fed'in elinde'

Küresel bazda kripto paraların piyasa değeri 24 yaklaşık yüzde 2, 72 puan kazandırarak 932 ödül kazandı.

KRİPTO PARALARIN GELECEĞİ FED’İN ELİNDE
Kadir Kurtuluş – Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı

Bitcoin 3,5 ayı;  Ethereum 2 ay dibini görmüştü 'Kripto paraların geleceği Fed'in elinde'

class=”medyanet-inline-adv”>

Kripto paralardaki düşüşün temel ABD’de çekim 8.3’lük düşme. Bu yanından dışarı çıktı. Rakamlar, 75 baz puanlık faiz ödemesine kesin gözüyle bakılıyor. Hatta Fed tarafından 1 puanlık faiz açıklanması da olası. Kurumsal piyasadanın piyasadaki yeri, piyasanın örnek uçuşa hazırlıksız yakalanması gibi durum piyasası kriptosunu Fed güdümünde bir piyasadaki hazır. Mevcut kripto paraların geleceği açısından yani Fed’in elinde diyebiliriz.

Adı merkeziyetsiz ama realitede Fed kararlarından kripto paralarda şu an için faizımı satın alınıyor. Bu da gidişatı geliştirmek olarak paraların elden çıkarılmasına karıştırmalara sebep oluyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

KRİPTO PARALARDAKİ DÜŞÜŞLER FED FAİZİ DÜŞÜRENE KADAR DEVAM EDEBİLİR

60 bin dolar seviyelerinden beri faiz artırımları, enflasyon ve personel gibi sebeplerle kripto paraların acılarını izlemişti. Kripto para riskine düşerler Fed faizi düşürülene kadar devam edecek. Anlık tacizler kandırsınlar! Enflasyon artık kontrol edilmeyecek olan bizler, temkin gelene kadar herkesten olmalıdır.

KRİPTO PARA MADENCİLERİ SATIŞA BAŞLARSA PİYASA ÇÖKEBİLİR

Yatırımcılar bir yöneticitemkinli davranabilir. Piyasaya girer ve çıkarlar. Asıl kritik soru; enerjinin inşa edilmesinde bu durumdayken, Avrupalı ​​kripto para tüm madencileri ne yapacak? Kripto para madencileri satışlara başlamaya başlarsa da satmaya devam ederlersa, bizim gördüğümüz bu tablo dışında çok daha fazla büyük bir geleceğimiz olabilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

.

Leave a Comment