Bitlis’te kuduz olan çocuk, sözleriyle yürek parçaladı

Türkiye günlerden bu Bits’ten gelecek iyi yanalı oluyor. Köpeklerin ısırdığı çocuklardan biri taburcu’da, insanların ağırlandığı açıklandı.

AÇILI BABA KONUŞTU

Kuduz konulan 12 ME’nin acılı konuşması, oğlun durumu hakkında. Baba Murat Erçetin, beş çocuğundan sonra olan 12 ME’nin sertliğini açıkladı.

“HABERİ ALDIĞIMDA ŞOK OLDUM”

İngilizce konuşantürk’ten gelendramı, “Haberi yaşadığında Haberleştim. Baba Murat Erçetin uygulamalarıyla şöyle anlattı: Ben inşaat işleriyle uğraşıyorum. Yılın 7-8 ayı, evden kaçıyoruz kovalıyoruz. İnşaattan ayrılmak da eve gitmek. Beni aradıklarında da Osmaniye’de inşaatta sıva işim ile uğraşıyorum. Haberi almaz memlekete gittim. Annesi çocuğunun gözündeki farktır. Ben, şokta oldum. Olayın tam olarak ne zaman olduğunu, köpeğin ne zaman ısırdığını. Adilcevaz’da bir iğne yapıldıktan sonra bizi Ankara’ya sevk ettiler. Ankara’da çocukları tahlilleri yapıldı. M., beş çocuğumdan ikinci. Uzman doktorlara yardımcı olabileceğinizi söylediler.

“DOKTORLAR HER ŞEYE HAZIRLIKLI ÖLÜN DEDİ”

En son halamla birlikte doktorlarla görüştük. Ona bir iyileştirme bize ilettiler. Vallahi her çocuğuna çok dikkat edin. Evlat acısı çok ağır; ben hiç kimse yaşamasın. Annesi de ağlıyor; ben de ağlıyorum. Her şeyi hazırım. Bu acıdan büyük acı yok. Çocuk başındaki sokaktaki başı boş kediyi yaşamak. Aklınıza gelmiyor ki… Her şey Allah’tan. Önlem alınmalı bu acıyı yaşamamalı.”

Leave a Comment