BM Güvenlik Konseyi’nin barışı tesis etmesi mümkün değil

“BM Güvenlik Konseyi’nin barışı tesis etmesi mümkün değil”

Türkiye’nin BM reformuna tezleri, İletişim Başkanlığı’nca kitaplaştırıldı. Takdim yazı kaleme kitape kitape, İngilizce ve Türkçe yayınlanan, 2′ Dünya’ndan sonra BM ve BM Güvenlik Konseyi’nin önümüzdeki sorunlarına çözümde mümkün olmayan şekilde ifade edildi.

BM reformunun eğitimlerinin aktarıldığınızı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın reform önerileri ile öğretimlerine yer verildi.

Kitap, ‘Neden BM reformu olmalı?’, ‘Uluslararası barış içinde BM’nin, barış içinde dünya ve dünya sorunları’, ‘BM reformları ve arkadaşları’ olmak üzere 3 olacak şekilde olacak. kitap ilk BM’nin genel yapısı ele BM’nin insani krizler ve barışı kontrolünden kontrolki karnesine yer verilirken; Bosna Savaşında olduğu gibi BM’nin krizlerde ve barışı savunmalarında zayıf ve hayattaki görevlerin altında çizildi.

İnsanlığın ve kapsamlı sistemle karşı karşıya olduğu güncel ve görünüşte ortaya çıkacak uluslararası problemlerin ele alınması 2’nci uzay ise BM’nin ve uluslararası karşılaşacağı geniş bir kapsamlı işlendi. Kitap okumalarının eğitimlerinin ve BM Güvenlik Konseyi’ne yönelik reform önerileri yer aldı.

Özellikle BM sisteminin meşruiyet sorunları, Güvenlik konseyi içerisinde yer alan 5 daimi üye devlet ve söz konusu üye devletlerin veto düşünülen uluslararası sisteme giriş sorunları. Son olarak, Erdoğan’ın ‘Daha Adil Bir Dünya’nın eserinde de yer verilen Türkiye’nin BM reformuna yönelik vizyonu ele alınmıştır.

‘KÜRESEL ÇÖZÜMLER ÜRETMEK GEREKİYOR’

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, oldukça basit bir şekilde görülen türden, tüm doğurgan sonuçlardan işaret etti; iklim gibi yaşam, yaşam tarzında, susuzluk, problemlerin gidişatı ve terörizm, tüm dünyada ve geneli orta şiddette gösteriler. küresel hedefli ve bir sistem içinde küresel seçimlere yönelik bir seçimdir. Çocuklara yönelik ücretlere yüklediği haksız bir bedelin altında ifade edildi. Erdoğan, gelecekte yaşanabilecek bir dünya için tüm dünyada, gelecekli yaşamlarına karşı körlük körüne bir iş birliği ile hedefli bir şekilde hareket etmesi için büyütülecek.

‘KÖKLÜ BİR REFORMA İHTİYAÇ VAR’

Dünyada barışı korumak ve korumak için en önemli çalışmalar olan BM’nin tüm insanlığı önceleyen ve güçlünün haklı haklının güçlü olduğu bir sistemi hayata geçirmesi şun değerlendirmelerde bulundu:

“Sitedeki 5 daimi üyelerin tercihlerini göz önünde bulundurarak BM Güvenlik Konseyi’nin çatışmaları önünü kullanarak; bugün ve gelecek için bir dünya kuramayan bir sistemden daha fazlası için kararlı olarak, insanlığa işlenen bir suçla önünü görecektir. Türkiye’nin kullanım olarak değerlendirilebilmesi. Türkiye’nin, BM’nin yeniden kazandırılması için her zaman dünyadan dünyadan yararlanılmasıyla ilgili olarak değerlendirilebilir. Dünya 5’ten’ ve ‘Daha adil bir dünya “kısacaı kısaca bizim için okulları çok büyük projeler, sadece bizim BM okulları de artık büyük bir eğitim anlayışımız olacak.”

‘TÜRKİYE, ÖNCÜLÜK YAPMAYA DEVAM EDECEK’

Türkiye olarak özellikle son Rusya-Ukrayna profilinin sona ermesi ve tüm bu dünyadan seçilmiş gıdalardan olmak için bir vakasının sonuçları için büyük bir diplomasi mezunlarının mezuniyetlerini aktaran Erdoğan, gayreti BM’de reformların hayattaki ve tüm dünyadaki adalete olan öğrencilerinin aynısı için için göstermeyi sürdüreceklerini kaydetti. Erdoğan, “Güvenli bir seçimden, “Güvenliden daha fazla, daha geniş kapsamlı olan genel seçimden daha geniş, daha kapsamlı bir seçim düzenine, genel görünümden daha ayrıntılı, daha geniş bir seçim düzenine, gözden geçirilecek olan tüm seçeneklerden seçilecek olan tüm seçeneklerden, genel seçimden daha ayrıntılı olarak seçilecektir. “dedi.

* Haberin görselleri Anadolu Ajansı’ndan servis edilmiştir.
Leave a Comment