Borsa İstanbul’dan yeni karar! 21 Kasım’da başlıyor – Finans haberlerinin doğru adresi

Borsa İstanbul iki yeni endeks hesaplamaya başlayacak. Borsa İstanbul’dan yapılacak olan 21 Kasım’dan itibaren hesaplanmaya başlanacak olan iki yeni endeks hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’nin sürdürülebilirlik performansı yüksek kablo kenarları büyük ve likit olanların seçilerek oluşturulduğu kaydediliyor.

Endeks için, öngörülen asgari sürdürülebilirlik notuna sahip boyutlarının toplam ortalama işlem hacmi ve Tam kapsamındaki paylarının piyasa değeri en yüksek 25 şirketin seçileceği aktarılan gövdesi, “Sürdürülebilirlik notları ise, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde de olduğu gibi Refinitiv tarafından sağlanıyor. Bu yeni endeks ile sürdürülebilirlik Temasa yatırım yapmak isteyenler bireysel ve kurumsal hizmetler için yeni bir karşılaştırma ölçütü ve dayanak varlığı sunulmuş oluyor.” ifadeleri şiddet.

Açıklamada, BIST Katılım Temettü Endeksi’nin ise BIST Katılım Tüm ve BIST Temettü endekslerinin seçim kriterlerini birlikte sağlayan şirketlerin paylarından oluştuğu bildirildi.

Buna göre, hesaba katılmaya başlanan BIST Katılım Temettü Endeksi ile, yatırım kararlarını ilgi finans ihtiyaçlarına göre veren bireysel ve kurumsal ilkelere ilişkin söz konusu ilkelere uygun faaliyet gösteren sınırlamaları nedeniyle temettü ödeme alışkanlığını kullananları yönlendirerek yatırım yapabilmesi mümkün olacaktır. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Uzmandan flaş tahmini!  Altında yeni rekor seviyeyi gösterdiUzmandan flaş tahmini! Altında yeni rekor seviyeyi gösterdi
Trafik kaplamasında yeni düzenleme!Trafik kaplamasında yeni düzenleme!

.

Leave a Comment