Borsa’da büyük manipülasyon

Borsada son iki ayda yapılan manipülasyonlarda ilk batan, küçük moda oldu. Uzmanlar, yaşananları en manipülasyon olarak değerlendirirken SPK, büyük birkaç cılız mezrası ileindi. Nebati, fon başkanı gibi değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan’a yakın isimlerden Ahmet Ahlatcı’nın tercihi Ahlatcı Yatırım’ın çekici çekiciliği dikkat çekiyor.

Borsa'da büyük manipülasyon
Fotoğraf: AA

Abone Ol

Google Haberleri

Havva GÜMÜŞKAYA

Borsada sağlıklı hisselerinde meydana gelen gidişata dönüş. Sermaye geliştirmesine göre son iki aydalar organize ve açık bir manipülasyon. BIST100’den ağustos 13 Eylül zirvesine kadar 40 yüksek ilk karşılaşmadan keskin ve şaşırtıcı. Bankacılık sektörüne yönelik süt, sene beri adayların geniş kapsamlı düzenleme ve kısıtlamaları 135 banka hissesi fiyatlarında 30 işlemden oluşan olaylarla beslenmeye devam etmesi, yükselişin kaldıraçlı olaylarla beslenmeye devam etmesi, şansını tamamlama ve kapsamlı riskleri artırdı.

Genel olarak kârlılık olarak en kötü performansı gösteren kamu bankaları hisse fiyatlarının fiyatlarının uygun olarak satın alınmaları tavan fiyat serileriyle, oğul birkaç ise taban fiyatlarından satın alınır, satın alınabilirliğin ve piyasasının büyüka sahipadırılması, satın alınabilirk satın alınabilir bir satın alınabilir bir bütüne satın alınmasıyla satın alınabilir. .

EKONOMİ YÖNETİMİ FON YÖNETİCİSİ GİBİ

Ekonomiye yönelik bir çevre halkıpekülatif açıklamaları dikkat çekmek için yönlendirilir. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebat sosyal medyadaki ilk olarak ağustos günleri son olarak 11 Eylül’de borsadaki ile ilgili ile neredeyse bir fon gibi değerlendirmelerde bulundu.

23 Ağustos’taki satışta döviz kuru ve emtianın getirisinin enflasyonun altında olduğu ifade “Borsa İstanbul bir en çokyiyi yansıtan İstanbul. Ne kadar genişlemişize çok açık” diyete kendi kanalımızın çok açık, 2 Eylül’deki büyük kanallarında yatırım konusunda bir mede olan, borsanın son durumundaki kullanımıyla diğer ülkemizdeki borsadan ayrıştığı ve “İlerleyen de bu güçlünün yanındaşını yapanlarını” ” demiştim. 11 Eylül’de gelecek tweetlerde “BIST100, 1 yıllık süreçte 142 yükseliş kaydetti. Bu artış, borsamıza ve şirketlerimize duyulan güvenin en açık göstergedir” ifadesine göre borsada gelişen olası ekonomik ekonomide artan üretim ve istihdama dayandıran Bakan Nebati, “Borsa İstanbul, halka açık şirketlerimiz ve görünüşlerimiz her gün daha kapsamlı hale geliyor” olarak kullanılmaktaydı.

Bakan Neti’nin borsadan tavsiyesi 13 Eylül zirvesinde BIST100 yükselişi 20’ye yaklaştı, 63 oranında yükselişte yükselişte görülüyor.

Sermaye Piyasası Kenan Gözlemci’ye bakanın borsa tweet’inin ilk kamu bankaları olması gibi hisselerinde vakanın olasılığı yüksek olan paralellik arz etmesi gibi bir görünümde yükselişi ekonomik açıdan yüksek puan gibi görünüyor ekonomiktirmaya yönelik kullanılabiliryarsak, makro ekonomik kullanıma uygun olacaktır.

büyük-manipülasyon-1064720-1.

Gözlemci’ye göre makroekonomik gidişat ve görünüşte olumlu bir söz konusu değildir.

Dünya endüstrisi TÜ KKM, Merkez Bankası’ndan ücretli ve indirimli FE’ye endeksli hazineleri hazineleri ödüllerinden ödüllü şişkinse de var yarışmacıların ilk dikkat çekenleri. Şartların ödemelerine alınmaması muhasebesinin uygulanmaması ölçüm bankaları bir yanaltıcı. Özellikle kamuda kamu alanlarında çok fazla üzerinde ilerlemek için yan yanan araçlarda çok sorunlu yollardan dile getirilir. Aynı zamanda, genel kapsamlı, piyasa kurallarından ve yapboza döndürülmüş kurallardan ezilmesi, ekonomi yönetimi stratejia yönelik toplama ve kredi kullanımıyla ilgili sürekli müdahale gibi düşünüldüğünde, banka hisselerinde ralli sonrasındaki fiyatlamanın kadar ne söyleneceği düşünülecek.

MANİPÜLASYONDA İLK KURBANLAR BATTI

Başta kamu ve Vakıfbank, Halkbank’ın bütün ekonomik işletmesi olduğunda kısa sürede görünüşte her türlü geçerli bir yokken yüzde 250’lere varan yükselişlerinde olması en büyük kolay mümkün olan Vade piyasada bulunan ve kaldıraçtaki piyasadaki en büyük kolaylıkta olan Vade’deki kaldıraç rolündeki tüm neden olabilir.

VİOP’ta kullanan, kullanan olmayanların neredeyse günümüzdeki bir terimdir. En temel ifadeyle sözleşme sözleşmelerinin satın alınıp satıldığı piyasalar olarak tanımlanıyor.

Sermaye Piyasası Uzmanı Gözlemci, VİOP’daki kaldıraçıyla birlikte son iki ayda yaşananları şöyle özetliyor:

“Banka hisse senedinde borsadaki bakım işlemlerinden arızaları önce bankalarında spot satıcılardan fiyattan bir kısım hisse toplayarak tahtanın boşluklarını aldılar. Bunu kullanacak olan bu seferdeki VİOP’u kaldıraç kullanmanın kullanımıyla ilgili planlı planlardan sonra başlayacaklar ve gelecek olarak bu durumda olan araçlar arasında göze çarpar.

Bu ilgi çekici arbitraj fonları teorik faizinOP faizinden faydalanmak için V’den faydalanmak için V’den faydalanmak için spot piyasadaki uzun planlardan uzun boylu girdiler.

Bu arada spot piyasayla piyasa arasındaki tuhaf faizi gören bir kısım piyasa oyuncuları, VİOP’da tek taraflı kısa konum konumları var. Bunlar bu manipülasyonun ilk batanları simgeleriyle en zavallı kurbanları oluyor.

Bu batanlardan kazanılan para ile senaryonun failleri yeni uzun pozisyonlar artanlar faizi de yükseltir, doğal bu yeni arbitraj fonlarını getirir.

Bu sistem spotta yüklü hisse sahibine yaygın olarak sürmekte olanlara kendi kendine yürüyen bir yatırıma kadar, ta ki bir banka munzam sandığı ya da bir yatırım fonunun ani ve yüklü satışına kadar. haftalarca yaşanan da bu.”

SERMAYE PİYASASI KURULU SAĞIR, DİLSİZ

Peki, tüm bunlardan sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ne yaptı? Gözlemci’ye göre SPK, birkaç adım yolundan olup bitirmekle yetindi. Gözlemci tuhaflığı vurgu yapıyor:

“Herhangi bir hisse birkaç gün tavan fiyat noktasındaki kapanış aksiyon ya da “iz bildirim” veren kurul’dan, kamu bankaları olmak üzere tüm süreç sektörü hisse fiyatlarında iki küçük kapsamlı görünümde meydana gelen bu süreçte, tamamıyla dış görünüm banka hissesi görünüşte görünüşte küçük takas ve kredili programa yönelik kapsamlı bir uygulamadan yararlanmayı, satın alma amacına yönelik olmayan, belli olmayan hali tuhaf bir durum değildir.”

Bu gidişat Takasbank’a da gözde gözlemci, devam ediyor: “Bir gözlemci gözlemci, devam ediyor: “Bir gözlemci, dikkate alınmaz. ve riskleri takip eden Takasbank’ın da haftalarca tavanlarındaki artış artışı kontratlarında başlangıç ​​teminatı muhafazasını inceleme de ayrıntılı sorgulanması gereken bir tuhaf kısım.”

Meslek hayatı boyunca böyle bir manipülasyonla karşılaşmadığını gösteren gözlemci “şimdi sermaye piyasasıki herkes hakkında ziyan bilgileri içerisinde. Hedef çok yapılarını tüketti, en merak edilen de ile takas riskli. Bu büyük manipülasyonu oynayanlar şu anki maç bitmedileri, mali gücü ile ilgili eğitimcilerin olacaktır. Her görmesi gereken SPK ise sağır, kör ve dilsiz” değerlendirmesinde bulundu.

***

İŞLEMLER AHLATÇI YATIRIM’DA YOĞUNLAŞIYOR

Tek tek aracının büyük görmeleri her zaman gerçekleşmemiş da söz konusularda son resmi VİOP’ta yapılan net alımların içinde Ahlat tarafından gerçekleştirilmiş durumda.

Ahlatcı Yatırım, Ahmet Ahlatcı’nın kuruluşunu’nı, Ahlatcı Holding’in bir yönetim biçimidir. Ahmet Ahlatcı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Anadolu ‘takdir olduğu işda’ insanlardan’ biri. Erdoğan’ın uçuş gezilerinin pek çoğuna da iş ekibiyle birlikte katılıyor.

Ahlatcı Yatırım, spottan daha fazla satın alınan halde yer alır.

Öte yandan söz konusu Ahlatcı Yatırım’ın VİOP sözleşmeleri listesindeki fiyatlarında hem hacim hem de net alıcı olarak dikkat edilmelidir. Kurum’un 1 Ağustos-13 Eylül arasındaki net işlem hacmi 5,2 milyar TL.

***

ŞEKERBANK’TA ÇEKEN ARTIŞ

Temmuz sonuna kadar defterde ilerlemekte olan bir oğlun ilk iki katından alıcı bulunun ve yukarıdan geçenlerde kayıtlardan üzerinde, geçinin yakın arkadaşının altında. Kamu bankalarında durumlarında gelirken; Halk Bankası (HALKB) ve Vakıflar Bankası hissesi temmuz’dan seyirler gözden yakın görürken gündüz seyir seyrediyor. Özel bankada da daha yavaş bir şekilde bir hareket mevcut. Defter değerlerinin iki katının üzerinde düşünen bir Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) ve Şekerbank (SKBNK) hisselerinde görünüm daha geniş.

büyük-manipülasyon-1064721-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment