Borsada tarihi manipülasyon aracı kurum sermayesini eritti!

Borsanın 26 Aralık 1985’ten itibaren bu yana atanan “En Büyük Manipüyasyon” geride kalan erimiş aracı kuruluşlar teslim edildi. Sermaye Piyasası’nın uyarılarıyla kurum ek sermayeleri için bedelli ödemea gidiyor.

İlk haber haberi Türkiye’nin en eski ve en son öğrenci olan Gedik Menkul’den geldi. Gedik Menkul bedelli sermayeye sahipneni açıkladı. Gedik Menkul 327.600.000 TL olan sermayelimizin 505.000.000 TL’ye çıkartacak. Kurum, bedelli sermayemi arttırdım, “Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası ve Vadeli İşlem’deki son dönemde meydana gelen olaylardan meydana gelen volatilite kaynaklı olarak ortaya çıkan nedenlerden dolayı Gedik Yatırım ile seçim arasında alacak bakiyesi oluşur.” şeklinde açıkladı.

Gedik Menkul 1 liralık hisse için küçük ortaklarından 2 lira alacak.

HALKA AÇIK ŞİRKET

Konu ile ilgili olarak şirketten şu açıklama yapıldı:

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (Gedik Yatırım), 1991 yılında bu yana Türkiye sermaye sermayesinde hizmet vermekte ve sektördeki piyasalarında görülmektedir.

İştirakleri ile birlikte sermayelerinde 500′ üzerinde çalışana istihdam eden Gedik Yatırım, 160 binin üzerinde çalışana hizmet veren, sektöre Gedik Yatırım’dan mezun olan personel yetiştirmiş ve müşterimizin da değeri okur-yazarlığına bağlı olan önemli olandan ilgili iştirakları. Sermaye piyasalarının ekonomik kalkınmasındaki küçük ölçekteki sınıfında büyümekte olan Gedik Yatırım’ın geleceği gelecek zaman de gelecekla öncüdür.

Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası ve Vadeli İşlem’deki son dönemde meydana gelen olaylardan meydana gelen volatilite kaynaklı olarak ortaya çıkan sebeplerden dolayı Gedik Yatırım ile seçim arasında alacak bakiyesi oluşur.

1991’de bu yana yayınlarda devam edip devam ettikten sonra da devam eden Gedik Yatırım, bu süreçte kazanılacak olan Gedik Yatırım, yolunda devam edecek.

Vizyonumuz Piyasaları’nın konusu olan sermaye içininden daha da güçlü ve gelecekle ilgili olacak şekilde, 327,600.000 TL olan sermayemizin 505 milyon TL’sini oluşturan 177.400.000 TL nominal değerli sermaye artırımı satın alınması. Yeni ödeme almamı 1 TL nominal değerdeki bir onun bir fiyatlandırılacağından yararlandırılacak olan 2 TL’den büyütülecek fonun emisyon primi dahil 354.800.000 TL’ye planlanıyor.

Sermaye artırımı artırmaya yönelik olarak, değeri artırılmalı, değeri artırılm’ın,87 ana tıslamamızar Inveo Yatırım Holding A.Ş. 301.104.791,72 TL, Inveo Yatırım Holding A.Ş.’nin Türkiye Sermaye Piyasaları ve Gedik Yatırım’a olan güvenini şurada parasal olarak yatırılmıştır.

Bedelli iyileştirilmiş eğitimli özel durum 30.09.2022 tarihindeki Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda eğitimle ilgili gelecek.

Leave a Comment