Bu hafta hava nasıl olacak? Sıcaklıklar sıcaklık, yağmur geliyor

class=”medyanet-inline-adv”>

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere, bu saldırılarda kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve az bulutlu, Marmara Bölgesi, Manisa, Bolu, Karabük, Sinop, Giresun Trabzon ve Rize çevreleri ile Düzce ve Kastamonu’nun iç kesimlerinin yerel olmak üzere olmak ve kuzey kesimlerinin parçaları gökten sağanak yağışlı, yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK?

Öte yandan Meteoroloji Genel 5 günlük hava durumu tahminini yayınlama Müdürlüğü.

Bu hafta hava nasıl olacaklar, gece yağmur geliyor

HAVA SICAKLIĞI 4- 9 DERECE DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Marmara Bölgesi’nde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ile 9 derece seyretmesi ve salı bekleniyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nce erken yapılacak, Marmara Bölgesi’nde mevsim normallerinin 6 derece üzerinde olduğu bölgede bugünden sonra gelecek olarak hayal edilecek haftadan itibaren tahminle birlikte tıslanır derece ile azalacağı ve mevsim normallerinin altında gerileceğin tahmin edilecek gibi. Açıklamada, salı ve çarşamba Sakarya çevre, perşembe bölgesel olarak yerel olarak, cuma olan gündenak biçimindeki grafiklerin ve dünyadaki gelişmeler ise şu anda gündeminde olacağı kaydedildi.

MGM, “Ani sıcaklık kullanımları ve kuvvetli meteorolojik hadise ile ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nünlayacağı tahmin ve meteorolojik uyarıların göz önünde bulundurulması önem arz etmektedir.” denildi.

Bazı illerimizde bu haftanın günlerinde en yüksek sıcaklıkları (C derece) şöyle:

Ankara 27/19

İstanbul 24/18

İzmir 29/22

Konya 28/17

Kocaeli 29/20

Sakarya 25/19

Afyonkarahisar 27/17

Sivas 28/21

.

Leave a Comment