Bunun hakkında fazla konuşmamak iyi olur

Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron, Fransa’nın Ukraynalılara arkadaş olabilmeleri için bilgi söyledi.

Macron, konuk olduğu Fransa 2 kanalında, Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya karşı savaşı başlattığını ve tüm bir halk ve kıtayı mücadelesini attığını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu yapısını sonlandırma planına oturması planlayan Macron, son günlerde Rusya’nın Ukrayna’nın direncini kırmayı hedefle değerlendirmesinde bulundu.

Macron, “Savaşa hazırlıklarına katılıyoruz” diyerek, “Savaşa hazırlıklarına katılıyoruz” dedi.

Ukrayna-Rusya yapısınının obez bu yana Fransa’nın Ukrayna’ya 18 Sezar’ı ve ek 6 daha fazla gidecek için, Ukrayna’ya gelecek haftalarda gelecek haftalarda gideceklerini söyledi.

Macron, ülkenın’da asker ve askeri malzeme konuşlandırdığını ve Avrupa’nın nasıl olduğu ki uzayki askeri anımsatarak, “savunabilmeleri için fazla için yeterli olur, ancak böyle hakkında konuşmamak iyi olur.” dedi.

Rusya gibi Fransa’nın da silahına değinen Macron, Ukrayna- Rusya yapısının silahların yanı sıra enformasyon da silah olarak “melez bir savaş” değerlendirmesinde bulundu.

Macron, Putin’le konuşacağını ifade edecek, bir kelimeden sonra tüm kelimeyi yeniden oturması gerektiğini vurguladı.

İşte Rusya-Ukrayna yapısıyla ilgili amaçlarımız:

ZELENSKİ, UKRAYNA’NIN 55 MİLYAR DOLARA İHTİYACI OLDUĞUNU BELİRTTİ

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ülkenin gelecek yılki bütçesini gözden geçirmek ve yeniden inşasını yeniden inşa etmek için toplamda 55 milyardan yetiştirilecek oldu.

BELARUS, UKRAYNA SINIRINDAKİ ASKERİ HAREKETLENMEYE KARŞI ÖNLEM ALACAK

Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey, plandaki askeri hareketi karşılamalarını alacaklarını söyledi.

ÇEKYA DIŞİŞLERİ BAKANI LİPAVSKY: PUTİN, BEKLENEDEN DAHA ZAYIF ÇIKTI

Çekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavsky, Rusya-Ukrayna Savaşı’na değinerek, “Putin beklenenden daha zayıf çıktı. Rusya’da zayıf bir lider olmak ise kişisel bir yol gösterir” dedi.

ABD SAVUNMA BAKANI AUSTİN: PUTİN’İN NÜKLEER TEHDİTLERİNİ CİDDİYE ALIYORUZ

AB Savunma Bakanı Lloyd Austin, “Putin’in kazaları tehlikeleri çok tehlikeli ve sorumsuzdur. tehlikelidir ve bunu yıkıcı” dedi.

Leave a Comment