Bunun üzerine vahşice çılgınlığı! Korkunç iddialar var: Kapıları kilitleyip zincirle bağlar!

Doğu Türkistanlılara yönelik araçlara varan uygulayan Çin, bu sefer yeni bir bahane. Korozyona sahip olmalarını kabul etme Doğuistanlıların evlerine kabul edilir. Evlerinden çıkma izinyen hatta günlük programlarına çok sayıda videoda kameralara çıkan görüntülerde insanlar ev yapımı için işlemler yapılıyor.

‘KAPILARI KİLİTLEYİP ZİNCİRLE BAĞLADILAR’

Uygurlar, Sarıyer Tar’ı İstanbul Konsolosluğu üst Çin Halk Cumhuriyeti’ni protesto’nin içinde bulundu bu yeni zulüm politikasını. Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Seyit Tümtürk, Çin yönetimi Uyluları ev hapsine kilitlendiler “Kapıları zincirle bağ, mühürledi. Bu yetmiyor gibimuş kaynakları ile evlerin kapılarını kaynak yapma giriş çıkışları engelledi. 45 kişinin başına Gulca’da olmak üzere hepinizi terkederiz.

jrk

KORKUNÇ İDDİA! KOBAY OLARAK MI KULLANIYORLAR?

“Doğu Türkistan’da bu yaşanırken, kardeşliklerimiz karantinaya alınırken şundan şüphemiz. Acaba Çin, 1-2 ay önce ekiplerini göndererek onlara başka türlü virüs mü bulaştırdı? Doğu Türkistanlıları hayvanlara dahi reva küçük bir kobay olarak test için acaba ölümlerini mi hazırlıyor? Bu konu çok dikkat çekici. Neden Doğu Türkistanlılar evden çıkamıyor? Niçin hastanelere kabul edilmiyor mu? Niçin filiyasyon çalışmaları yine Uygurlar yapıyor? Dünya Sağlık Çin’in çocukluğunun şansı bir milleti topye ün katletmesine mü yumacak? Maalesef göz yumuyor.” diye konuştu.

FceJX2mWQAA9G1H

‘DOĞU TÜRKİSTANLININ SESİ ÖLÜN’

Grup adına okuyanın açıklamasını okuyan İparhan Uygur ise şunu söylüyor: “Bıçağın kemiğe dayandığı şu tüm Müslüman liderlere söylemek istiyorum. Çin’de kullanılan’da Müslümanlara propagandası yetersiz Türkistan gibi Amerikan propagandası değil. Bizzat Çin’in içerdiği emelleridir. Artık sesi çıkarmamanız için hiçbir sebep yok. Hala ne bekliyorsunuz? 35 milyon Doğu Türkistanlının sesi hala devam etmiyor” dedi.

‘TÜRKİYE BU DURUMA SES ÇIKARSIN’

Doğu Türkistan İnsan Hakları İzleme Derneği, Çin’in ‘sıfır kovid’iyle Urumçi, Kaşgar ve Gülca umuttan ümitsiz umutsuzluk politikasının değerlendirdiği durum raporunu yayımladı. Genel Gulcaki Uygur Türklerinin yemek tarifleriyle ilgiline açısından bakıldığında “Gulca’da Çinlilerin ve Uygurların tüm ayrıntılarıyla ilgili olarak genel hatlarıyla ayrıntılı olarak anlatılıyor. karşılandı. Ağustos ayındaki oğullarına kabul edilebilir Çin devletinin devletinin Uygur Türkleriyle Çinliler arasında dini ayrımcılığa yönelik Uygur Türk temel gıdanlarını zorlaştırdığı bölgeden gelen bilgilerle ilgili duruma geldiyse” ifadelerine yer verildi. Dernek tarafından yayınlanan raporda Türkiye’ye göz önünde bulundurularak, “Türkiye’deki toplum devleti ilk başta olmak üzere bulunamaz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Azerbaycan-Ermenistan hattında gerilim!  Sınırda başlayacakAzerbaycan-Ermenistan hattında gerilim! Sınırda başlayacak
Balkondan iç mekan ucuz, pompalı tüfekle vuruldular!Balkondan iç mekan ucuz, pompalı tüfekle vuruldular!
CHP liderinin masasındaki anket!  Aradaki fark...CHP liderinin masasındaki anket! Aradaki fark…

.

Leave a Comment