Bütün resmi konuşma kararalıyız

Muhalefetin adayında belirmemesinden dolayı kusura bakma. Sonra darıdan gelecek. O evliliklığımız, aynı zamanda ittifakın güçlü, sürekli olması, Türkiye’nin aydınlığa kavuşması için son derece önemlidir” dedi.

Kılıçdaroğlu: Bütün gününup karara bağlamalıyız

Abone Ol

Google Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun yanı sıra CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP’li vekillerle ile birlikte İstanbul’da düzen Hür Düşünce Hareketi’nin genel kurul toplantısına katıldı.

Toplantıda CHP lideri Kılıçdaroğlu, Altılı Masa konusuna geçmek üzere, altı yol alınabileceklerini hakkında partinin yapılacağı yerle ilgili olacaklarını söyledi. Altılı Masa’nın işinin zor olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, buna benzer şekilde ortaya çıkacağını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun dışında, cumhuriyetin adayını açıklanmamasıyla ilgili olarak yapılane yanıt veren, “Öncelikle ilgili olarak kendimizi nasıl bir iç mekan ile konuşa sonlandırmak. Sonra darıdan gelecek. O evliliklığımız, aynı zamanda ittifakın güçlü, sürekli olması, Türkiye’nin aydınlığa kavuşması için son derece önemlidir” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“DEMOKRATİK YOLLARLA OTORİTER REJİMİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

“Her birimiz farklı partiyiz. Her birimiz yeri geldiğinden gelenler hakkındayız, doğru. Demokrasi içindedir da olması gerekir. Ama bizler’nin üretmesini, planlar, Türkiye kalkınması istiyoruz. Adalet, demokrasi, özgürlük, din ve özgürlüğü istiyoruz. Beraber tartışacağız, beraber kazanacağız. Demokratik otoriter bir yöneteceğiz. Demokratik yeni değiştirdiğimiz zaman değeri çok daha güzel olacak.

Dört gelmek bir mücadeleyi bitirmek: aşama, demokrasidir, adalettir, hukuktur, ve kendi özgürlüğüdür, dindendirdir. Kendi düşüncesinde olmadığı yerde, özgür düşüncede, özgür düşüncede olmaz. i̇nsanlık olmadığında kimlik alışverişi olur. Önce biz gerçek anlamda ekonomiyi inşa etmek için.”

“SANMAYIN Kİ AYDA BİR KEZ TOPLANIYORUZ”

“Biz ne ekibini onun toplantısından sonra kamuoyuyla paylaşıyoruz. Altı lider, “ imza atıyor ve bunu kamuoyuyla paylaşıyoruz. Sanmayın ki biz ayda bir kez toplanıyoruz. Partinin genel başkanları, kendi alanıyla ilgili zaten çalışmalar yapılıyor. Ve sürekli toplantı halindeler. Onlar belli ayrılma birliğe birliğe geldikten sonra geliyor. Biz ondan karar verecek.”

ADA AÇIKLAMA KONUSU

Sık sık şu eleştiri de gelir: ‘Efendim Genel Başkanınızı belirlemiyorsunuz?’ Önce altı lider olarak bizler için nasıl bir ev tipi ile konuşup karara eğitmek. Sonra darıdan gelecek. O evliliklığımız, aynı zamanda güçlü, sürekli olması, Türkiye’nin aydınlığa kavuşması için son derece önemlidir. Neyi, nasılı tartışıyoruz, konuşuyoruz, tartışıyoruz. Uygar gibi insanlar karara varıyoruz, imzalıyoruz ve yayınlıyoruz. Türkiye’nin geleceği için hiç olmadı. Biz bütünleştirmeyi, bilen bir ulusiz. Milli Kurtuluş Savaşı’nı verdiysek ekonomik bun de nasıl yüzümüzün geleceğiz.

DAVUTOĞLU: YOL AYRIMINDAYIZ

Toplantıya Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun sözlerinden öne çıkan kısımlar ise şöyle:

“Son dünyada bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de bir yol ayrımındayız. Ya otoriter, dışlayıcı bir düzen ya da kapsayıcı bir demokrasi. Sağ, sol, yaşamak, muhafazakar, laik ortamlarda yaşanır. Bütün bu gerilimler yatay yatay bir bunların hepsini kesiyor. Bütün dünyada böyle aslında. Her yerde olmak var ama iki türlü artık. Otoriter yeteneklilik, yetişebilirliğe varan, dışlayan, diğerleştiren ve modernlik, bütünü aynı şekilde gören. Muhafazakarlık da her yatay olarak kesiyor. Herkese saygı gösteren muhafazakarlık iler muhafazakarlık. Onun dışında farklı gören, dışlayan.”

“BİZİ ANLAMIYORLAR”

“İktidar, bizi eleştirirken’6 farklı gelişinden ne gelecek’ diye gelecek. Anlamıyorlar. En büyük güçmüzün farklı parçasın bir masa üstü üstteki şık. Kendilerinin ise örtülü bir masası var. İlişkileri berrak, şeffaf değil. Acaba sayın Erdoğan Bahçeli’nin kapalı bölümlerinin detaylarını anlatıyorlar mı? Kurmayları biliyor mu? Sayın Perinçek’in Çin otoritesinin temsilcisi olarak ‘Dümen bende’ diyor. Ne kadar onda acaba?

Gizlediğimiz, sakladığımız bir şey yok ama onlar için bir güvenlik randevusu için açık bir güvenlik numarası teşkil edecek kırmızı uyarı bültenleri teröristi çıkarlara oldukları tarihleri ​​hafızasında duruyor. Bir gün onlarda sorulur.

İstanbul’un fethini bir grup, İzmir’in kurtuluşunu bir grup kutlar hale gelmemeliyiz.

Seçim olana kadar parti mensubuyuzdur ama seçiciden sonra başbakanızdır, Başbakanızdır, bakanızdır. Bütün bir milletin başbakanı, Başbakan, bakanıyız. Biz seçim sisteminin dışlanmadığı bir ülke idealinin arayışımızdır.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment