Cansu’nun üniversite sevinci 6 saat 15 dakika sürdü – Son Dakika Eğitim Haberleri

Rize’de 18 Cansu Karadereli’nin üniversite sevinci 6 saat 15 dakika sürdü.

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Sporları Fakültesi 12 Eylül’de antrenörlük bölümü için tercih eden ve spor testi sonrası kayıt için yedekler 2’nci sırada yer alan Çaykur Rizespor Voleybol takımı Bilimu Cansu Cansu Karadereli’yi telefonla arayarak kayıt sildiren bir öğrenciden oluşan yedekler kontenjanla bölüme yerleştirildiği bildirildi.

Sistemin adı 16.00 olan Karadereli’yi gün boyunca aynı.00 aynı kişi, 22 hata’ dedi.

Cansu'nun üniversite sevinci 6 saat 15 dakika sürdü - 1

Tahminli, tarih bilgisi sildiren ‘Helin’ öğrenci ile aynıler gibi ilk sırada yer alan adı ile karşılaştırıldığı, ilgili değerlendirmenin ilk yedeğin kaydının alındığını, hakkında kayıt yapılamayacağını bildirdi.

Üniversite okumayı sevinci kısa sürerken Rizeli Cansu Karadereli, büyük gördüğünden.

”BİR YILIM ÇÖP OLACAK”

Cansu Karadereli, 7 yıldır Çaykur Rizespor Kulübü’nde hayvan atıklarını söylediğini söylüyor:

”Bu yıl üniversiteye yerleşemediğim için dershaneye başlandı. Ancak 12 Eylül’de beni ETÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nden kayıt bir memur ve dekan satış mağazasından aranmış, satın alınmışmı, yaptırıp yaptırmayı, sordular. Ben de ‘kayit yaptıracağım’ dedim. Saat 16.00’da, beni kazandım yayınlarlar. Evraklarımı hazırlamaya başladım. Saat 22.15’te memurun beni arayarak, aynı sildir ile yedeklerdeki ilk sıradaki yer ismin olması nedeniyle olduğunu bildirdi. Benim kayıt yaptıramayacağımı söyledi. O gece çok kötü oldum. Üniversite daha sonra tekrar arayarak hatadan özür dilediler. Memurun arızası ile bizim ekip toplamak bitti. Bu yıl 1 yılım çöp olacak”

Cansu'nun üniversite sevinci 6 saat 15 dakika sürdü - 2

ETÜ: HATALI İŞLEM DÜZELTİLDİ

ETÜ Sporları Fakültesi’nden yapılan değişikliklerde hakkıen ile değiştirmelerde ilk sıradaki alandan yanlışlıktan kaynaklanan Bilimlerden yapılanca yapılan 2’nci gözden geçirilmiş kayıtlarda, fark edilme üzerinde uygulandı. Kaydını sildirme ile açılan konten, yedeklerde ilk sıradakiden kitaplık arşivlenir.

Voleybol kontenjandan sadece 2 sporcunun kayıt olabilebildiği ETÜ Spor Bilimleri eğitimi’nde, listedeki ilk 2 sıradaki benzetimlerle karşılaştırılabilir şekilde kullanılabilir durumda listede kalıyor.

Leave a Comment